3 975 000 kr
Har du storslagna visioner och höga krav på ditt nästa boende i Åre utan att för den skull behöver stora ytor så bör du titta hit. På våning 4 i Studio View där hög kvalitet, design och bekvämlighet genomsyrar ligger denna bostadsrätt på 35 kvm med allt du kan behöva.
Toppkvalitet, lyxigt och välplanerat med hotellsuit-känlsa. Mjuka färgtoner, varma härdade träplank i ek på golv, smakfull inredning med komplett möbelpaket från Möbelmästarna allt för att du ska känna dig hemma från första stund. Här möts du av en lagom stor hall, ett helkaklat badrum, lugnt sovrum med lyxig Continental säng och ett trivsamt socialt häng tack vare den öppna planlösningen i kök och vardagsrum. Har du vänner över på besök så går det fint att erbjuda dem sängplats i den bekväma bäddsoffan. Tack vare det fina söderläget, den öppen planlösning och det stora ljusinsläppet från fönster och balkongen skapas en mycket lyxig känsla rakt igenom.
Med A-läge för skidåkning i Skandinaviens största skidort och 12 minuters promenad från Åre By som kan klassas som ett av världens bästa ställen när det kommer till riktigt god mat och bra restauranger samlade inom en liten yta.
När det är dags för pisten har du gångavstånd till liften - åtta i åttan har aldrig varit enklare än nu! Här bor du i en nybyggd lägenhet i en förening med låg månadsavgift. Lägenheten ger möjlighet till 4 bäddplatser inklusive bäddsoffa.
Det kan inte bli så mycket bättre än så här på minimal yta!
* Inflyttning 7 april
* Loftgång utanför entré
* Balkong i söderläge
* Hög standard på materialval
* Genomtänkt planlösning
* Utsikt mot Åreskutan & Åresjön
* Närhet till skidåkning
* Goda uthyrningsmöjligheter
* 200 m till Åres bästa skidåkning
Specifik materialspecifikation för denna lägenhet framgår av bifogade filer.
Observera att bostaden är nyproducerad och bilder kan vara visualiseringar.
Välkommen att höra av dig till Fastighetsmäklare Mari Åkre för mer information och digital visning av området.