2 495 000 kr
Högt upp i huset på attraktiv adress mitt i centrala Kungälv finns nu tillfälle att förvärva denna välplanerade genomgångstrea med ljusa och generösa ytor.
Här njuter ni av bekvämt boende i en omtyckt och stabil förening och blir samtidigt bortskämda med att ha kort promenadavstånd till allt som centrum har att erbjuda. Bostaden disponeras idag med två stora sällskapsrum, sovrum, badrum, klädkammare och kök med utgång till solig balkong. Hiss hela vägen ner till varmgaraget där lägenhetens parkeringsplats och källarförråd befinner sig.
Brf Borgarparken är beläget med närhet till affärer, kommunikationer, caféer, bibliotek, vårdcentral och all den service Kungälv erbjuder.
I föreningen finns bastu, övernattningslägenhet och gemensamhetslokal för upp till 60 personer som kan bokas efter önskemål. De trevliga innergårdarna erbjuder extra uteplatser och har gott om växtlighet i alla dess färger, här finns också två fullt utrustade tvättstugor med gott om tvättider.
Välkommen på visning!