2 300 000 kr
På riktigt bra läge i populära Allarp planeras nu 20 välgenomtänkta och tilltalande bostäder i två storlekar. Modernt hem som fungerar lika bra som permanentboende som fritidsbostad. Läget är riktigt bra i området och närheten till Båstad, havet, kommunikationer och natur är alltid en kort cykeltur bort.
Vid havets brisande vind planeras Brf Strandängen nu att uppföras i två huskroppar med 10 lägenheter i vardera huskropp. Här erbjuds både lägenheter i ett plan med 3 rok på 65 m² samt 4 rok i två plan om 87m² med underbar takterrass. Varje lägenhet har stensatt uteplats och liten trädgårdstäppa med förråd.
Oavsett dina planer, så är detta ett flexibelt boende, både om du söker permanent -eller fritidsbostad. Optimalt för dig som söker ett tillgänglig och bekvämt hem nära havet, naturen och bra kommunikationer. Varmt välkomna till Brf Strandängen!