3 345 000 kr
Nu har du chansen att förvärva en riktigt fin lägenhet på Klockarfjället som färdigställdes i april 2021!
På Klockarfjället, Vemdalsskalet ligger detta boende som har allt du kan önska dig av ditt fjällboende, härlig fjällkänsla med träpaneler på väggarna i grå kulör, kök och allrum i öppen planlösning med braskamin, hög takhöjd, stora fönster samt balkong med fantastisk utsikt och där man har möjlighet att avnjuta fina dagar i vårsolen. Kök från Marbodal med vackra grå skåpluckor och fullt utrustat med vitvaror från Cylinda. I lägenheten finns även tre sovrum, badrum med bastu, separat wc-rum och hall. Lägenheten säljs möblerad inklusive fullt utrustat kök.
Här bor man ungefär 200 meter från pisten och expressliften Väst Express men man har också närhet till längdskidspåret som finns i området. Endast en promenad bort ligger Skalspasset med restauranger och Skistars gästservice och skidshop.
Boendet ligger i nära anslutning till Vemdalens expansion, Klyftberget ett helt nytt skidområde i direkt anslutning till Skalspasset samt utökningen med nya liftar och backar i Hovde syd.
Titta gärna in på VR-visningen för att få en känsla av hur det är att gå runt i boendet. Den finner du under dokument och länkar på vår hemsida.
Välkommen att kontakta oss för att boka visning!