2 850 000 kr
Nyproducerad Fiskarhedenvilla beläget ostört längst ner på Maruddstigen. Här ligger det fint med framsidan mot Hjälmaren.
Huset är byggt 2019 och består av 4 rum och kök, varav 3 sovrum. Social och öppen planlösning mellan köket och vardagsrummet och utanför en trevlig altan. Från stora sovrummet når man en extra toalett som ägarna valde att bygga till. Här är det fina, fräscha ytskikt samt påkostad maskinell utrustning i både kök och tvättstuga från märket Siemens.Huset värms upp med hjälp av en Frånluftsvärmepump (vattenburen golvvärme). En kamin finns installerad i vardagsrummet som ger en härlig värme under kallare dagar.
Maren är ett populärt fritidshusområde som har natur, fina badplatser/båtplatser i en bra sjö. Huset är Varudeklarerat vilket betyder att det är besiktat och försäkrat mot bl.a. dolda fel.
Välkomna att anmäla ert intresse för mer information.