3 495 000 kr
Välkommen till Arlidsvägen 39! Här bor du på landet men har nära till bra allmänna kommunikationer som tar dig till Alingsås, Sollebrunn eller Göteborg.
På den stora tomten ligger Villan som fördelar sig på två våningsplan plus en källare. Villan inrymmer idag fyra stycken sovrum, ett stort vardagsrum, ett kök, ett badrum, ett allrum samt två härliga uteplatser.
Tomten sträcker sig ända ner till Anten-Gräfsnäs smalspåriga museijärnväg som trafikeras under turistsäsong med ånglok och gammal rälsbuss. På andra sidan museijärnvägen ligger sjön Anten där det finns möjlighet att förtöja sin egna båt. På tomten växer det fläder, björnbär och i den närliggande skogen finns gott om svamp på sensommaren. Badplats finns ca 500 m bort där grannarna har gått tillsammans och ordnat en brygga. Det finns idag två stycken hundgårdar med tillhörande isolerade hundkojor. De är på 38 kvm och 26 kvm.