Bomsund 112 & Bomsund 114

Bomsund, Ragunda kommun Se på karta

695 000 kr

775 000 kr -10 %
Budgivning pågår
Här erbjuds budgivning med BankID
Bostadstyp
Villa
Upplåtelseform
Äganderätt
Antal rum
7 rum
Boarea
123 m²
Tomtarea
2 496 m²
Driftkostnad
27 678 kr/år

Välkomna till denna fastighet med två timmerhus.

Det större huset fördelar sig på 123 kvm med högt i tak med öppet upp till nock både i kök och vardagsrum. Detta hus är unikt i sitt slag och välbyggt och gediget. De som byggde huset har tänkt till och byggt huset på en stabil grund. I detta hus finns det tre stycken sovrum samt badrum med dusch. Öppenspis finns i vardagsrummet och huset värms främst upp med 2 st luft/luft- värmepumpar.

Gästhus på ca 51 kvm med altan utanför. På altanen har man lite sjöglimt. Vid ingången till huset finns ett bra förråd som nås utifrån. Invändigt är det storstuga med kök och vardagsrum i samma rum med öppet upp till nock. Badrum samt två sovrum. Huset värms upp med luft/luftvärmepump samt en kamin.

Mycket trevligt och lugnt läge med möjlighet att vandra, plocka bär och svamp, bada, fiska, åka skidor och skoter. Här finns något för alla.

Missa inte chansen på detta trevliga fritidsboende, generationsboende alternativt permanentboende med uthyrningsmöjlighet.

Hoppas vi ses på visning!

Läs mer hos mäklaren
Mäklarhuset Östersund

Kontakta mäklaren

Emma Nilsson

Mäklarhuset Östersund
Mäklare Emma Nilsson, Mäklarhuset Östersund
070-6022216