
1/49

790 000 kr
Om bostaden
Bostadstyp
Fritidshus
Upplåtelseform
Äganderätt
Antal rum
3 rum
Boarea
37 m²
Tomtarea
340 m²
Driftkostnad
10 000 kr/år
Plus
Avskilt läge vid vackra sjön Sinnern!
Drömmer du om ett eget paradis vid sjön? Här erbjuds en enkel stuga med ett livsnjutande läge intill glittrande Sinnern. Detta är en plats för avkoppling, naturupplevelser och livets bästa stunder.
Här kan du njuta av lata sommardagar med sol och bad, ta en tur med kanoten eller roddbåten, fiska i kvällssolen och avsluta dagen med grillkväll och något gott i glaset medan sjön speglar kvällshimlen. Stugan ligger vackert på en höjd med stig ner till bryggan och det rofyllda vattnet.
Invändigt rymmer stugan ett trivsamt vardagsrum med öppen spis, enklare kök, ett större sovrum samt ett mindre sovrum. Från den takade uteplatsen har du en härlig utsikt mot sjön – en perfekt plats för morgonkaffet eller långa sommarkvällar. En enklare eka ingår.
På tomten finns även ett uthus med ett äldre duschutrymme, förråd samt utedass. El är anslutet och fastigheten har enskilt vatten året om via borrad brunn från 1985, cirka 100 meter djup. Avlopp saknas.
Den lättskötta tomten om 340 kvm gör att du kan lägga tiden på det som verkligen betyder något – vila, natur och återhämtning.
Välkommen till ditt eget smultronställe – en plats där batterierna laddas och vardagens stress får stanna kvar hemma!

















































