
1/31

2 295 000 kr
Om bostaden
Bostadstyp
Lägenhet
Antal rum
1.5 rum
Boarea
41 m²
Våning
2 av 4, hiss finns
Avgift
2 546 kr/mån
Driftkostnad
4 614 kr/år
Byggår
2013
Förening
BRF Serenaden i Västra Eriksberg
Pris/m²
55 976 kr/m²
Antal besök
41
Plus
Hiss
På Astris gata 62 väntar ett hem med en rofylld och insynsskyddad känsla, samtidigt som vattnet finns bara en kort promenad bort. Här bor du i ett läge som på ett fint sätt förenar lugnet nära kajerna med smidig närhet till stadens puls, med goda kommunikationer via både buss och bil.
Lägenheten är stilrent inredd med moderna materialval och bekvämligheter som gör vardagen både enkel och trivsam. Den öppna planlösningen mellan kök och vardagsrum skapar en ljus, luftig och social yta där det är lätt att känna sig hemma. I den smart avskilda sovalkoven finns plats för en större säng och sidobord, vilket ger bostaden en ombonad och tydlig sovdel.
De stora fönsterpartierna tillsammans med den franska balkongen släpper in rikligt med ljus och bjuder på utsikt mot det välkända landmärket Eriksbergskranen. Det helkaklade badrummet är fräscht och praktiskt med både tvätt- och torkmöjligheter.
Här bor du i ett lugnt och grönskande område enkelt och smidigt att nå med båda buss och bil. Närhet till mataffärer, restauranger och goda kommunikationsmöjligheter med hållplats i nära anslutning. På någon minuts promenad når du Eriksbergs kajstråk med de härliga kajpromenaderna vid vattnet med caféer och restauranger. I den närliggande och grönskande Färjenäsparken kan du ta en mysig picknick.
Varmt välkommen att boka in dig på visning via hemsidan!






























