
1/33

1 475 000 kr
Om bostaden
Bostadstyp
Lägenhet
Antal rum
1 rum
Boarea
27,5 m²
Våning
2 av 4, hiss finns
Avgift
3 020 kr/mån
Driftkostnad
1 800 kr/år
Byggår
1965
Förening
HSB BRF Floran i Kungälv
Pris/m²
53 636 kr/m²
Antal besök
94
Premium
Balkong
Hiss
Välkommen till denna välplanerade etta där varje kvadratmeter används på bästa sätt! Lägenheten erbjuder ett modernt kök, fräscha ytskikt och golv i nyskick efter renovering 2022. Köket är fullt utrustat med diskmaskin, kombinerad ugn/mikro samt integrerad kyl och frys – perfekt för dig som vill ha både funktion och stil.
I hallen finns gott om förvaring i form av tre rymliga garderober. Det luftiga vardagsrummet har en mysig sovdel samt plats för både en tresitssoffa, säng, arbetsplats och litet matbord. De stora fönstren släpper in generöst med ljus och skapar en trivsam atmosfär.
Från rummet nås den härliga balkongen om cirka 5 kvm, med ett idealiskt sydvästläge som bjuder på många soltimmar – perfekt för lata eftermiddagar och kvällar med vänner.
På Floragatan bor du i ett lugnt och omtyckt område med naturen runt hörnet. Naturområdet Fontin erbjuder vackra promenadstråk och motionsmöjligheter, samtidigt som du på bara några minuter promenerar till Kongahälla centrum med shopping, restauranger och goda kommunikationer.
BRF Floran är en stabil och välskött förening där den låga månadsavgiften inkluderar det mesta. Här finns dessutom gott om parkeringsplatser – en riktig bonus i centrala Kungälv.
Välkommen till en optimal bostad för dig som söker ett yteffektivt, modernt och bekvämt boende nära allt!
Foto: Simon Alerås
Visningstider
Räkna på ditt nya boende
HSB BRF Floran i Kungälv
Karta & restider
Säljkollen
I Säljkollen kan bostadssäljaren följa hur det går för sin annons med detaljerad statistik över besökare och intresse.
94 besök på Hemnet
Få fler besökare
Genom att öka synligheten på Hemnet får annonsen fler besökare. Ta hjälp av Premium eller Max.

Prisutveckling i Kungälv
Liknande bostäder till salu
Kanske finns det andra lägenheter du har missat?
Artiklar från Hemnet

William Olsson
HusmanHagberg Kungälv
















































