
1/24

Bostaden är kommande
Bostaden förbereds inför försäljning och kan säljas innan den publiceras som till salu. Kontakta mäklaren om du är intresserad, så att du inte riskerar att missa din chans.Om bostaden
Bostadstyp
Lägenhet
Antal rum
1 rum
Boarea
34,5 m²
Våning
2 av 5, hiss finns
Avgift
3 807 kr/mån
Premium
Balkong
Hiss
På Gamla Enköpingsvägen 152 finner ni denna moderna och välplanerade etta med balkong! Lägenhetens öppna planlösning mellan kök och vardagsrum skapar en yteffektiv och social bostad. Stabil förening bestående av grannar som verkligen trivs. Till besökande gäster erbjuds en övernattningslägenhet samt varmgarage. Här kan även de mindre lägenheterna bjuda hem långväga gäster utan att behöva trängas.
Denna expansiva del av Sundbyberg präglas av en trivsam blandning av bostadsrätter, radhus och villor. I direkt närhet finner man matvarubutiken Willys, Hornbach, SATS-gym, Postnord-omdud samt ett flertal restauranger.
Gällande kommunikationer trafikerar frekventa bussavgångar som tar er till bland annat Rissne och Hallonbergens T-bana, Sundbyberg samt Solna Centrum.
Ursvik som område går en mycket ljus framtid till mötes och är av branschen betraktad som ett av de mest potentiella områdena i Sundbyberg inom kort sikt. Förutom direkt anslutning till ett av Stockholms vackraste naturreservat så planeras tvärbanan vara i drift 2028. Med denne tar ni er bland annat till Kista och Bromma blocks (Bromma flygplats) inom 5-10 min. Perfekt för jobb-pendlaren och ett utmärkt komplement till de redan mycket goda kommunikationerna! Åker man bil når man Stockholm city på ca 15 minuter och Arlanda flygplats på dryga 30 minuter. Bussar går till Hallonbergen (T-banestation) samt till Sundbyberg (pendeltågsstation mm).
När det kommer till grönska och rekreation återfinns bland annat Ursviks populära motionsanläggning i närområdet och med en kort promenad når du fina och fridfulla Lötsjön samt Råstasjön.
Välkomna att kontakta ansvarig mäklare vid intresse.























