
1/18

75 000 kr
Om bostaden
Bostadstyp
Lägenhet
Antal rum
2 rum
Boarea
63 m²
Våning
1 av 2
Avgift
305 kr/mån
Pris/m²
1 190 kr/m²
Premium
Välkommen till Åres femte årstid, Vårvinter! Nu har du möjlighet att komma hit vecka 15 varje år och bo i egen andelslägenhet bara ett stenkast från Holiday Club nere vid Åresjön som erbjuder härliga vyer över fjällvärlden och kanske till och med ett tidigt bad från den närbelägna stranden. Vecka 15 är den tid på året då Åre erbjuder det bästa av allt vintersäsongen har att erbjuda. Det är nu vi ser fram emot vårskidåkning, plockar fram turutrustningar, ryggsäckar, små spadar, elddon, matsäck och sittunderlag för att komma ut och njuta av solen, och vissa år firar vi påsk denna vecka. RCI poäng 102 000. Lördagsbyte och husdjur välkomna.
Holiday Club ownership erbjuder ett semesterboende där du äger en andelsvecka i en bestämd lägenhet. Här finns allt du behöver för en härlig vecka i fjällvärlden och lägenheten är fullt utrustad för 4 personer. Sovrum med dubbelsäng, samt vardagsrum med bäddsoffa braskamin och fullt utrustat kök. stort badrum med bastu och gästWC.
Här finns en balkong i västerläge med fin utsikt över backarna i centrala Åre. Lakan och handdukar finns på plats och du behöver inte bekymra dig om städning. Som att bo på hotell, fast bättre.
Observera att invändiga bilder kommer från exempellägenhet och inredning därför kan avvika från aktuell lägenhet
Lägenheten ligger bara 100 meter från Holiday Club med äventyrsbad, gym, minigolfbana, bowlinghall, affär och flera restauranger och via en gångbro kommer du snabbt till stationshuset med ICA och ännu fler affärer.
Denna andelsvecka ger 102 000 poäng till det internationella RCI-systemet som ger dig möjlighet att byta din vecka till en semester någon annanstans i världen eller om du vill komma till Åre en annan vecka något år.
Läs gärna mer om Holiday Club ownership på deras informativa hemsida www.holidayclub.se/ownership

















