
1/31

1 375 000 kr
Om bostaden
Bostadstyp
Lägenhet
Antal rum
2 rum
Boarea
41 m²
Våning
1 av 4, hiss finns
Avgift
3 459 kr/mån
Driftkostnad
5 400 kr/år
Balkong
Hiss
Välkommen till en modern och välplanerad tvåa med en fantastisk inglasad balkong om cirka 20 kvm – en riktig förlängning av bostaden och en plats att njuta av under stora delar av året!
Här erbjuds ett ljust och luftigt hem från 2015, där den öppna planlösningen och de stora fönsterpartierna i två väderstreck skapar en härlig känsla av rymd och ljus. Bostaden är smart disponerad med generösa sällskapsytor, vilket gör det enkelt att både umgås och trivas.
Den välkomnande hallen erbjuder god förvaring och leder vidare till det öppna köket och vardagsrummet. Här möts du av en social och lättmöblerad miljö med plats för både matgrupp och soffgrupp. Från vardagsrummet nås den stora inglasade balkongen om cirka 20 kvm – ett extra rum som passar lika bra för morgonkaffet som för middagar och umgänge med vänner.
Sovrummet med två garderober, badrummet är modernt och bekvämt utrustat med tvättpelare. Förvaringen är genomtänkt med flera garderober i bostaden samt ett tillhörande förråd i källarplan.
Här bor du i en trivsam och välskött förening med en grön och ombonad innergård. Som boende har du dessutom tillgång till flera uppskattade gemensamma faciliteter såsom varmgarage i källaren, relaxavdelning med bastu, gym, stor föreningslokal och övernattningsrum. Hiss finns från markplan, vilket gör vardagen extra bekväm.
Läget är mycket praktiskt med Gottsunda Centrum på nära avstånd och ett brett utbud av service, butiker och annan närservice. Här finns dessutom goda cykelvägar och bra bussförbindelser till Uppsala city, Akademiska sjukhuset och Ultuna.
Ett perfekt boende för dig som söker en modern och lättskött tvåa med generösa sällskapsytor, ett fantastiskt uterum och ett bekvämt läge.
Varmt välkommen på visning!





























