
1/20

1 195 000 kr
Om bostaden
Bostadstyp
Lägenhet
Antal rum
2 rum
Boarea
55 m²
Våning
3 av 3, hiss finns ej
Avgift
3 491 kr/mån
Driftkostnad
7 690 kr/år
Byggår
1948
Förening
BRF Kastanjen 1-5
Energiklass
D
Pris/m²
21 727 kr/m²
Antal besök
20
Plus
Balkong
Fräsch och mysig genomgående tvåa med låg avgift i välskötta Brf Kastanjen. Lägenheten är smart planerad med ett rymligt kök och vardagsrum i öppen och social disposition. Från vardagsrummet nås balkongen i sydvästläge med trevligt ljusinsläpp stora delar av dagen.
Det helkaklade badrummet ger en praktisk och lättskött vardag och den rymliga klädkammaren bidrar med goda förvaringsmöjligheter. I huset finns gemensam tvättstuga och till lägenheten hör dessutom två praktiska förråd i källarplanet.
Brf Kastanjen är en välskött förening med bekvämligheter såsom samlingslokal och bastu. I månadsavgiften ingår värme, vatten, bredband och TV, vilket ger en trygg och förutsägbar boendekostnad.
Här bor du i lugna Haga med cykelavstånd till Campus, nära goda kommunikationer med både buss och spårvagn samt närhet till mataffär och service.
Välkommen att boka in dig på visning.




















