
1/22

Bostaden är kommande
Bostaden förbereds inför försäljning och kan säljas innan den publiceras som till salu. Kontakta mäklaren om du är intresserad, så att du inte riskerar att missa din chans.Om bostaden
Bostadstyp
Lägenhet
Antal rum
2 rum
Boarea
37,5 m²
Våning
4 av 4, hiss finns
Avgift
4 295 kr/mån
Förening
BRF Klockhammaren
Energiklass
E
Premium
Balkong
Hiss
Välkommen till denna fina och ljusa lägenhet med stor balkong i söderläge. Huset byggdes så sent som 2007 vilket gör att allt är modernt och tillgänghetsanpassat. Lägenheten har en öppen planlösning mellan kök och vardagsrum. Hela lägenheten präglas av fina och ljusa ytskikt och har en snygg ekparkett som är genomgående i hela lägenheten. Nya vitvaror i lägenheten. Golvvärme finns i badrummet. Förråd. P-plats med möjlighet till laddplats för elbil genom kösystem. Hiss. Föreningen äger marken.
I närhet till bostaden finner ni idrottsplats och Hagsätra C där det erbjuds mycket goda kommunikationer och service, så väl som bussförbindelser, tunnelbana, affärer och restauranger. Trivsamt område med både grönska och närhet till goda kommunikationer med buss, tunnelbana (ca 20 min in till city) och pendeltågsstation (Älvsjö). Ca 3-4 minuters promenad till Hagsätra centrum (och T-bana) med flertalet servicebutiker, matbutiker, restauranger mm. 15 minuters promenad ifrån lägenheten ligger populära Älvsjöbadet med två stycken utomhuspooler.





















