
1/18

1 495 000 kr
Om bostaden
Bostadstyp
Lägenhet
Antal rum
2 rum
Boarea
62 m²
Våning
3 av 3, hiss finns ej
Avgift
5 148 kr/mån
Byggår
1972
Förening
HSB BRF Södertorp iMalmö
Pris/m²
24 113 kr/m²
Antal besök
22
Premium
Balkong
Välkommen till denna lägenhet där du bor stilrent. En hemtrevlig tvåa i fint skick som bland annat erbjuder stora fönster, vackert ljusinsläpp och sociala ytor.
Lägenheten består av en inbjudande, praktisk och öppen hall, vardagsrum, kök, ett badrum och ett sovrum. I det rymliga, sociala och öppna vardagsrummet finns mycket dagsljus, generösa sällskapsytor, stora fönster, fint ljusinsläpp och plats för soffa och matgrupp. Köket är stort, modernt och stilrent med påkostade material, generösa arbetsytor, stora fönster, vita skåpluckor och plats för matbord och stolar.
Badrummet är helkaklat och nyrenoverat. I badrummet finns handfat med kommod, badkar och WC.
Att ha tillgång till utevistelse från lägenheten är något som många drömmer om. I den här tvåan finns en stor, underbar och inglasad balkong som verkligen höjer livskvaliteten för dig som boende. Här kan du njuta av härliga kvällar med både familj och vänner. Balkongen nås från både sovrum och kök, det erbjuder trätrall och plats för matbord och stolar.
HSB Brf Södertorp är en trevlig, välskött och stabil förening med god ekonomi, strukturerade framtidsplaner och gedigen erfarenhet inom underhåll och förbättringar som bland annat tillhandahåller tvättstuga, en trevlig innergård, grillplats och cykelrum. Detta populära, trivsamma och omtyckta område på Södertorp är ett mycket populärt bostadsområde med något för alla som vill bo lugnt, trevligt och familjevänligt. Här har du nära till allt vardagen kräver – matbutik, bra kommunikationer, trevliga promenadstråk, busshållplats och köpcentrum.
Välkommen på visning!

















