
1/24

1 395 000 kr
Om bostaden
Bostadstyp
Lägenhet
Antal rum
3 rum
Boarea
78 m²
Våning
3 av 3, hiss finns ej
Avgift
4 799 kr/mån
Driftkostnad
5 500 kr/år
Premium
Balkong
Mycket smakfullt helrenoverad trea i stans största och en av de mest omtyckta bostadsrättsföreningarna, Brf Slagtäppan. Hela bostaden har gåtts igenom och renoverats till högsta standard med ljusa, moderna färgval - här är det bara att vrida på nyckeln, flytta in och börja trivas. Utmärkt planlösning med fina sällskapsytor, inglasad balkong, två sovrum i god storlek och två toaletter. Utan tvekan en av områdets ljusaste och mest inbjudande trerummare!
Brf Slagtäppan är en mycket omtyckt och populär förening med god ekonomi, där bland annat en parkeringsplats ingår i avgiften. Även värme, vatten, kabel-tv, bredband (grundutbud) samt bostadsrättstillägg ingår i månadsavgiften.
Du bor i ett lugnt område med gröna omgivningar, fina promenadstråk och gott om lekplatser. Välskött och aktiv bostadsrättsförening med fina gemensamma anläggningar som bastu. Närhet till mataffär, pizzeria, förskolor och skola F-6. Bra busskommunikationer och cykelvägar in till centrum.
























