
1/12

2 450 000 kr
Om bostaden
Bostadstyp
Lägenhet
Antal rum
3 rum
Boarea
72 m²
Våning
11 av 20, hiss finns
Avgift
5 850 kr/mån
Driftkostnad
10 080 kr/år
Premium
Nyproduktion
Balkong
Hiss
Välkommen till en stilfull och välplanerad trerumslägenhet med attraktivt gavelläge på våning 11. Det höga läget i kombination med stora fönsterpartier i flera väderstreck ger bostaden ett fantastiskt ljusinsläpp och en luftig atmosfär. Den öppna planlösningen skapar fina sociala ytor där kök och vardagsrum samspelar på ett naturligt sätt.
Bostaden erbjuder två generösa balkonger i soligt söderläge som förlänger boendet under årets varmare månader. Här finns gott om utrymme för både avkopplande stunder, middagar med familj och vänner eller en lugn stund i solen. Från den höga placeringen njuter du dessutom av en rofylld utsikt med en glimt av havet – en vy som ger vardagen en extra dimension.
Brf Panoramautsikten – ett boende utöver det vanliga. I det populära området Spårvagnshallarna växer ett av Helsingborgs mest framträdande bostadshus fram. Här kombineras modern arkitektur med bekvämligheter som förenklar och förhöjer vardagen. Som boende har du tillgång till ett fullt utrustat gym i huset, en gemensam takterrass med en imponerande utsikt över stad och Öresund samt en övernattningslägenhet för gäster. Den 20 våningar höga fastigheten rymmer 108 bostadsrätter med genomgående hög standard och erbjuder ett bekvämt boende för dig som vill ha närhet till hav, cityliv och all tänkbar service.
Bo med staden och havet inom räckhåll. Spårvagnshallarna har ett attraktivt läge mellan Helsingborgs centrum och det pittoreska fiskeläget Råå. Området präglas av välutbyggda cykelvägar och goda bussförbindelser som gör det enkelt att ta sig runt. För den som pendlar ligger Ramlösa station endast en kort cykeltur bort, med smidiga tågförbindelser till bland annat Lund, Malmö och Helsingborg C. Härifrån når du även färjorna till Helsingør, regional busstrafik och flygbussar, medan Ängelholms flygplats ligger cirka 30 minuter bort med bil.











