
1/23

595 000 kr
Om bostaden
Bostadstyp
Lägenhet
Antal rum
3 rum
Boarea
69 m²
Våning
2 av 7, hiss finns
Avgift
3 901 kr/mån
Driftkostnad
9 000 kr/år
Byggår
1960
Förening
BRF Furan
Energiklass
C
Pris/m²
8 623 kr/m²
Antal besök
146
Balkong
Hiss
HISS - INGLASAD BALKONG - POPULÄR FÖRENING
Välplanerad och ljus trea med hörnläge belägen på andra våningen i fastighet med hiss. Bostaden präglas av ljusa ytskikt och en genomgående trivsam planlösning som gör hemmet både funktionellt och inbjudande.
Här finns ett stort och lättmöblerat vardagsrum med generösa sällskapsytor samt utgång till en rymlig inglasad balkong med gott om plats för utemöbler. Bostaden erbjuder två sovrum i bra storlek, varav det ena är extra rymligt med plats för dubbelsäng. Vidare finns ett ljust och fint kök med plats för matbord samt goda arbetsytor. Det helkaklade duschrummet är fräscht och funktionellt med modern standard.
Här bor du i en stabil bostadsrättsförening med mycket god ekonomi. Föreningen är en av de mest populära i Oxelösund, vilket bidrar till ett tryggt och uppskattat boende. Oxelösund erbjuder ett naturnära läge intill hav och skärgård, med vacker miljö och goda möjligheter till friluftsliv. För båtintresserade finns båtplatser att hyra via Kustbostäder. Centrum och Järntorget nås enkelt till fots, och i närområdet finns både närbutik och pizzerior. SSAB ligger dessutom på bekvämt avstånd.






















