
1/22

1 995 000 kr
Om bostaden
Bostadstyp
Lägenhet
Antal rum
3 rum
Boarea
67 m²
Våning
4 av 4, hiss finns ej
Avgift
5 207 kr/mån
Driftkostnad
5 700 kr/år
Byggår
1956
Förening
BRF Arkitekten
Energiklass
D
Pris/m²
29 776 kr/m²
Antal besök
68
Premium
Balkong
Ljus och välplanerad gavellägenhet i välskött fastighet med ett högt och ostört läge i attraktiva Salabacke.
Lägenheten erbjuder välkomnande möblerbar hall med förvaringsutrymmen, kök med praktiska lösningar och rymlig matplats, badrum och två sovrum med bra förvaringsutrymmen. Ljust vardagsrum med gavelfönster och inglasad balkong med fin utsikt i soligt söderläge.
BRF Arkitekten är en trevlig och mycket välskött förening med god och stabil ekonomi. I avgiften ingår värme, varmvatten, kallvatten och grundutbud kabel-TV. Här får medlemmarna bl a tillgång till en fin innergård med lekplats, grill och trädgårdsmöbler.
Här bor du i ett lugnt men samtidigt stadsnära läge med bekvämt cykelavstånd till stationen (ca 10 min) och stadskärnan. Bra kommunikationer med buss och dessutom service i närområdet. Salabacke erbjuder fina gårdar och gott om parker, dessutom finns Ica Supermarket Årstahallen i området samt bageri och omtyckta restauranger. Precis utanför och i närheten finns boendeparkeringar längs gatorna.
Foto: Samir Hadj





















