
1/25

1 850 000 kr
Bostaden är kommande
Bostaden förbereds inför försäljning och kan säljas innan den publiceras som till salu. Kontakta mäklaren om du är intresserad, så att du inte riskerar att missa din chans.Om bostaden
Bostadstyp
Lägenhet
Antal rum
3 rum
Boarea
83 m²
Våning
1 av 4, hiss finns
Avgift
5 223 kr/mån
Driftkostnad
6 000 kr/år
Premium
Balkong
Hiss
Välkommen till en ljus och rymlig lägenhet om 83 kvm i eftertraktade Stjärnhusen på Söder.
Charmig lägenhet i hus från 1950-talet i omtyckt HSB förening.
Denna bostad är belägen en trappa upp i den välskötta HSB Brf Sörgården och erbjuder allt du behöver för ett bekvämt boende. Lägenheten har ett stort och härligt vardagsrum med ett imponerande fönster som släpper in rikligt med naturligt ljus. På golvet ligger vacker parkett i fiskbensmönster som ger en stilfull känsla. Från vardagsrummet når du en balkong i söderläge, perfekt för att njuta av soliga dagar.
Bostaden erbjuder två sovrum, varav det ena har direkt anslutning till ett kaklat duschrum. Här bor du med bara 10 minuters gångväg ner till stadens puls, samtidigt som du har nära till både gång- och cykelvägar som leder till natursköna Vrinneviskogen.
Denna lägenhet kombinerar närhet till både stadsliv och natur på ett oslagbart sätt.
Välkommen att kontakta för att boka visning!
























