
1/32

2 195 000 kr
Om bostaden
Bostadstyp
Lägenhet
Antal rum
3 rum
Boarea
77,7 m²
Våning
2 av 6, hiss finns
Avgift
5 620 kr/mån
Driftkostnad
6 000 kr/år
Förening
HSB BRF Glasblåsaren i Ale
Pris/m²
28 250 kr/m²
Antal besök
31
Max
Hiss
Här erbjuds en smakfullt totalrenoverad trea på andra våningen, belägen i en av Surtes mest omtyckta bostadsrättsföreningar. Hela lägenheten har precis genomgått en stilren renovering med ljusa, harmoniska färgval som skapar en modern och trivsam atmosfär, undantaget badrummet som är från föreningens stambyte.
Bostaden har en genomtänkt planlösning med generösa ytor och ett härligt ljusinsläpp. Från den rymliga balkongen kan du njuta av skön kvällssol, perfekt för avkoppling efter en lång dag.
HSB Brf Glasblåsaren är en stabil och välskött förening som genom åren gjort flera stora investeringar, såsom installation av solceller, stambyte samt nyligen renoverade hissar.
Läget är svårslaget med närhet till allt Surte har att erbjuda. Här bor du med kort avstånd till Surte centrum och pendelstationen, där tåget tar dig till Göteborg på cirka 14 minuter. Dessutom finns Surtesjöns vackra grönområden inom bekvämt promenadavstånd.
Varmt välkommen att anmäla ditt intresse!































