6 395 000 kr
Egen takterrass högst upp i huset med hänförande sjöutsikt och sol hela dagen! Säljarna använder terrassen som sin egna trädgård och odlar följande: hallon, jordgubbar, amerikanska blåbär, örter, morötter och sockerärtor med väldoftande växter som kaprifol och lavendel. Bärbuskarna är mycket lättskötta och övervintrar i kruka. Från bostaden är det bara 50m ner till vattnet där badplats, båtbryggor och restauranger finns.
En mycket välplanerad och social lägenhet som med 2,60 m i takhöjd, ett genomgående vitpigmenterad ekparkettgolv med golvvärme, ljusa väggar och stora fönsterpartier ger ett härligt ljus till hela lägenheten.
Här erbjuds ett hem med exklusivt kök, komplett badrum med tvätt och torkmöjligheter, ett stort master bedroom med modern svart industrivägg från Smidesrum med ljudisolerande glas och dubbeldörr och platsbyggda garderober, ett barnrum samt ett kontor som kan göras om till gästrum eller till ett barnrum. Den öppna planlösningen mellan kök och vardagsrum skapar ett socialt hem med goda ytor för umgänge. I anslutning till vardagsrum/kök nås takterrassen med vacker utsikt och sol hela dagen. Genomgående golvyta utförs i bred enstavsparkett av vitpigmenterad ek, som ger ett vackert golv med naturlig känsla. Golvvärme finns i bostaden
Föreningen erbjuder tre gemensamma takterrasser, övernattningslägenhet samt relaxavdelning med bastu. Garage och tillhörande lägenhetsförråd nås direkt via hiss. Naturen i Tollare är vackert omgiven av vatten, klippområden och resliga tallskogar som passar både för svampplockning och joggingturer. Med vattnet alldeles inpå finns här alla möjligheter till båtliv och sköna seglatser vidare ut i skärgården.
Engagerade grannar och lokala entreprenörer ser till att det alltid händer något i Tollare. Torget är välbesökt av foodtrucks, pizzabåten lägger till vid kajen med jämna mellanrum, Bamse har hälsat på alla barn utanför Kennys Gelato, på Halloween kom Sommarskuggan på besök, två gånger i veckan är det lunchträning vid utegymmet och Tollare folkhögskola har äntligen återöppnat sin populära lunchrestaurang.
Här finner ni det moderna hemmet där stad möter skärgård!
- Takterrass på 55kvm
- Automatiskt solstyrda markiser i ljust tyg i hela lägenheten
- Högt belägen högst upp i huset
- Ljus och väldisponerad bostad för hela familjen
- Sociala ytorna är placerad rakt mot söder med utsikten
- Fin sjöutsikt
- Bra faciliteter i föreningen såsom övernattningslägenhet, relaxrum med bastu, 3 takterrasser och direktaccess till garaget
- 30 sekunder till gym, yogastudio, närlivs, kommande busslinje till Tollare torg
- Ångbåtsbrygga med Waxholmsbåt