
1/35

5 995 000 kr
Om bostaden
Bostadstyp
Lägenhet
Antal rum
5 rum
Boarea
105,5 m²
Våning
4, hiss finns
Avgift
7 414 kr/mån
Driftkostnad
8 200 kr/år
Premium
Balkong
Hiss
Välkommen till Storgatan 70C och denna välplanerade 5:a om 105 kvm med dubbla balkonger!
Här erbjuds ett trivsamt och rymligt hem med en genomtänkt planlösning, härligt ljusinsläpp och generösa ytor för hela familjen. Bostaden är lättmöblerad och erbjuder gott om förvaringsmöjligheter, samtidigt som de välplanerade kvadratmetrarna skapar en luftig och harmonisk känsla.
Hemmets hjärta är det stora, öppna köket och vardagsrummet där köksö, matplats och soffgrupp får ta plats. De generösa sociala ytorna gör det enkelt att umgås med familj och vänner, samtidigt som planlösningen erbjuder flera sovrum och gott om plats för vardagens alla behov. Från de sociala ytorna når du dessutom bostadens stora balkong i härligt söderläge – en perfekt plats för att njuta av solen och en kopp kaffe.
Utöver den stora balkongen finns ytterligare en balkong, vilket ger bostaden en extra dimension och möjlighet att njuta av olika delar av dagen. Våning 4 i hissen.
Här bor du med ett bekvämt läge där gym, tunnelbana och mycket annat finns nära till hands – precis utanför porten.
Storgatan 70C är en bostad som kombinerar generösa ytor, smart planlösning, fint ljusinsläpp och dubbla balkonger på ett mycket tilltalande sätt. En lägenhet som helt enkelt behöver upplevas på plats.
Varmt välkommen hem!

































