
1/30

Kommande
2 295 000 kr
Om bostaden
Bostadstyp
Radhus
Upplåtelseform
Bostadsrätt
Antal rum
4 rum
Boarea
135,8 m²
Avgift
5 623 kr/mån
Driftkostnad
18 000 kr/år
Premium
Balkong
Uteplats
På Titteridammshöjden 5 erbjuds ett trivsamt kedjehus i två plan, beläget i ett populärt och omtyckt område. Här bor du med en genomtänkt planlösning, generösa utrymmen och gott om möjligheter att anpassa bostaden efter familjens behov. På framsidan finns en trevlig uteplats vid entrén samt parkeringsmöjligheter både utomhus och i det egna garaget.
Entréplanet välkomnar med en hall med plats för avhängning. Till höger finns en separat tvättstuga samt ett badrum med dusch. Köket ligger till vänster och erbjuder gott om arbetsytor och plats för matbord. Vidare finns ett rymligt vardagsrum med utgång till balkongen. I anslutning till vardagsrummet ligger ett sovrum som nuvarande ägare har öppnat upp mot vardagsrummet, vilket skapar en luftigare och mer öppen känsla.
På det nedre planet finns ytterligare två sovrum, varav det ena har direkt utgång till trädgården. Här finns även två förråd med goda förvaringsmöjligheter, där det ena med fördel kan användas som hobbyrum eller anpassas efter egna önskemål. På detta plan finns också ett badrum utrustat med badkar.
Ett hem med flera användbara ytor, gott om förvaring och både uteplats, balkong och trädgård i ett populärt område.
Foto: Victor Karlbäck, Fotograf Victor Karlbäck
Räkna på ditt nya boende
BRF Titteridammshöjden
Karta & restider
Säljkollen
I Säljkollen kan bostadssäljaren följa hur det går för sin annons med detaljerad statistik över besökare och intresse.
19 besök på Hemnet
Få fler besökare
Genom att öka synligheten på Hemnet får annonsen fler besökare. Ta hjälp av Premium eller Max.

Prisutveckling i Angered
Liknande bostäder till salu
Kanske finns det andra radhus du har missat?
Artiklar från Hemnet

Ninos Sezkir
LF Fastighetsförmedling Göteborg Nordost












































