
1/10

1 475 000 kr
Om bostaden
Bostadstyp
Tomt
Upplåtelseform
Äganderätt
Tomtarea
993 m²
Antal besök
28
Premium
Välkommen till denna glänta mellan Bäckhalladalens naturreservat och Tobisviks svalkande badstränder! Här, 300 m från härliga badstränder, finner vi en byggklar tomt. Perfekt för dig som älskar både hav och natur men som samtidigt uppskattar närheten till Simrishamn.
I väster finns en markyta som inte är byggbar och i öster finns ett karakteristiskt stengärde. Det är möjligt att ansluta fastigheten till det kommunala vatten-nätet, medan enskilt avlopp ska anläggas på egen fastighet.
I Bäckhalladalens naturreservat, med en storlek om 148 ha (!) finns med mängder av promenadstigar och härlig natur. Här finns även belysta motionsspår. Alldeles nedanför stugan finner vi även flera omtyckta bad; klippbad vid Vårhallarna, Tobisviks sandstrand och omtyckta Tobisviksbadet med utomhusbassänger. Simrishamns mysiga gator och restauranger nås med cykel eller till fots.









