
1/30

4 800 000 kr
Om bostaden
Bostadstyp
Villa
Upplåtelseform
Äganderätt
Boarea
130 m²
Tomtarea
1 209 m²
Max
Välkommen till Gullriset 6 i Lofsdalen – en trivsam fjällstuga med ett naturskönt läge, fantastisk utsikt över fjällandskapet och Lofssjön samt närhet till skidåkning och ski in/ski out.
Stugan präglas av en varm och genuin fjällkänsla och erbjuder ett socialt allrum i anslutning till köket, två sovrum, två badrum samt ett rymligt övre sovloft med ytterligare sovplatser. På tomten finns även bastu och skotergarage, perfekt efter en dag fylld av aktiviteter på fjället.
Läget gör detta till ett härligt boende under årets alla årstider. Vintertid lockar Lofsdalen med alpin skidåkning, längdspår och skoterleder, medan sommar och höst bjuder på vandring, cykling, fiske och andra naturupplevelser. Lofssjön och de omgivande fjällen skapar en fantastisk miljö för både aktivitet och avkoppling.
Ett fjällboende med vacker utsikt, gott om sovplatser och ett attraktivt läge nära skidåkningen – perfekt för den som vill njuta av allt som Lofsdalen har att erbjuda.





























