
1/41

2 700 000 kr
Om bostaden
Bostadstyp
Villa
Upplåtelseform
Äganderätt
Antal rum
3 rum
Boarea
90 m²
Tomtarea
843 m²
Driftkostnad
11 458 kr/år
Premium
Sjönära idyll med utsikt över Sjunnarydssjön
Välkommen till Pallarp 18 – ett välskött och trivsamt enplansboende i ett rofyllt, naturnära läge med fin utsikt över Sjunnarydssjön.
Här erbjuds ett hem där utemiljöerna verkligen blir en del av boendet. Den inglasade altanen om ca 24 kvm, flera uteplatser, utekök och utedusch skapar fina förutsättningar för långa sommardagar och kvällar tillsammans med familj och vänner. I vardagsrummet finns dessutom vedkamin som bidrar med både värme och trivsel under årets kallare månader.
På fastigheten finns även garage, carport, uppvärmt gästrum och jordkällare – perfekt för dig som uppskattar extra utrymmen för gäster, förvaring, hobby eller fritidsintressen.
Läget vid Sjunnarydssjön är en av fastighetens stora kvaliteter. Här finns båtplats via servitut samt möjlighet till kostnadsfritt fiske i viken. Sjön är dessutom känd för ett gott bestånd av gös, vilket gör läget extra attraktivt för den fiskeintresserade. Omgivningarna bjuder på lugn, natur och fina möjligheter till bland annat promenader och cykling, samtidigt som läget mellan Nässjö och Eksjö ger smidiga pendlingsmöjligheter.
Ett boende för dig som söker mer än bara ett hus – här får du även lugnet, naturen och närheten till sjön.
Välkommen att boka din plats till visningen söndag 11 oktober kl. 13.00–14.00.









































