
1/27

375 000 kr
Om bostaden
Bostadstyp
Villa
Upplåtelseform
Äganderätt
Antal rum
3 rum
Boarea
67 m²
Tomtarea
1 875 m²
Driftkostnad
32 490 kr/år
Plus
Välkommen till ett trevligt 60-talshus med högt läge och fin, öppen utsikt från altanen. Här bor du på en generös tomt om 1 875 kvm med gott om utrymme runt omkring – en plats att landa på och utveckla över tid.
Bostaden rymmer 67 kvm i entréplan fördelat på tre rum, varav två sovrum. Vardagsrummet är ljust och rymligt med parkettgolv och stora fönster som ger fint ljusinsläpp. Härifrån når du altanen – en naturlig förlängning av sällskapsytorna med utsikt över omgivningarna. Köket har plats för matbord vid fönster och erbjuder bra förvaring i originalinredning.
Badrummet är utrustat med badkar och toalett.
Huset är i normalt beboeligt skick med äldre ytskikt och ett visst renoveringsbehov – här finns möjlighet för dig att successivt sätta din egen prägel och skapa ett hem som passar just dina behov.
I källarplanet, som omfattar ytterligare 67 kvm biyta, finns bastu med dusch, tvättstuga, matkällare, samt ett garage med plats för en personbil.
Det här är ett hem för dig som söker ett mindre hus eller fritidshus med fint läge och potential.
Välkommen att uppleva utsikten och möjligheterna på plats.


























