
1/35

3 495 000 kr
Om bostaden
Bostadstyp
Villa
Upplåtelseform
Äganderätt
Antal rum
4 rum
Boarea
130 m²
Tomtarea
2 746 m²
Energiklass
B
Byggår
2023
Antal besök
754
Premium
Uteplats
Välkommen till detta charmiga enplanshus i Burvik – ett hem för dig som uppskattar golf, natur och ett bekvämt boende med det lilla extra. Här bor du högt och fritt med en underbar utsikt över Burviks golfbana, i ett hus som kombinerar trivsel, funktion och livskvalitet. På fastigheten finns även ett tillhörande garage på ca 40kvm med gott om plats för både bil, golfutrustning och förvaring.
Huset är 130 kvm stort och rymmer tre sovrum, vilket gör det perfekt både som permanentboende och fritidshus. Den öppna planlösningen mellan kök och vardagsrum skapar en ljus och social miljö med plats för både vardag och fest. Den öppna spisen blir en naturlig samlingspunkt under årets svalare dagar och bidrar till en varm och hemtrevlig känsla.
Från både köket och det stora sovrummet når du den härliga altanen som sträcker sig i två väderstreck. Mot öst har du en lugn plats med morgonsol och vacker utsikt över golfbanan – perfekt för dagens första kopp kaffe. Mot söder breder en solig terrassdel ut sig med gott om utrymme för loungemöbler och ett praktiskt utekök – den självklara platsen för långa sommarkvällar och trevligt umgänge.
Tomten är lättskött och kräver minimalt underhåll, vilket gör att du kan ägna mer tid åt att njuta av tillvaron. Som en extra förmån har du tillgång till både en egen naturpool och en bastu – en perfekt kombination för avkoppling efter en dag på golfbanan eller en skogspromenad i området.
Det här är ett hem som erbjuder allt du behöver för ett bekvämt och harmoniskt liv – med naturen, golfen och lugnet som närmaste grannar.


































