
1/45

795 000 kr
895 000 kr-11 %
Om bostaden
Bostadstyp
Villa
Upplåtelseform
Bostadsrätt
Antal rum
4 rum
Boarea
99 m²
Energiklass
F
Driftkostnad
23 650 kr/år
Byggår
1981
Antal besök
1491
Premium
Uteplats
Välkommen till Magasingatan och denna trivsamma fristående villa i bostadsrättsform om 99 kvm fördelat på fyra rum och kök. Här erbjuds ett välplanerat och lättillgängligt boende med möljlighet till upp till tre sovrum, rymliga sociala ytor, två wc samt ett härligt inglasat uterum som förlänger bostadens användbara ytor.
Till huset hör dessutom carport med vidbyggt förråd som sedan ansluter till altanen. Vidare finns asfalterad uta på fastighetens framsida vilket ger praktisk och bekväm parkering året runt. Den trevliga tomten ramas in av staket och stora buskar som skapar en ombonad och privat känsla. Ett hem att trivas i för såväl familjen som för den som söker ett bekvämt boende med gott om plats i ett plan.
Magasingatan ligger i ett lugnt och trivsamt bostadsområde med närhet till Kungsörs centrum, skolor, service och goda kommunikationer. Här finns också fina möjligheter till promenader och rekreation, samtidigt som läget ger ett bekvämt vardagsliv med det mesta inom nära räckhåll.
Räkna på ditt nya boende
BRF Kungsladugården
Karta & restider
Säljkollen
I Säljkollen kan bostadssäljaren följa hur det går för sin annons med detaljerad statistik över besökare och intresse.
1 491 besök på Hemnet
Få fler besökare
Genom att öka synligheten på Hemnet får annonsen fler besökare. Ta hjälp av Premium eller Max.

Prisutveckling i Västmanlands län
Liknande bostäder till salu
Kanske finns det andra villor du har missat?
Artiklar från Hemnet

Julian Valkov
Eskils Fastighetsförmedling



























































