
1/31

2 295 000 kr
Om bostaden
Bostadstyp
Villa
Upplåtelseform
Äganderätt
Antal rum
4 rum
Boarea
97 m²
Tomtarea
821 m²
Driftkostnad
19 989 kr/år
Biarea
32 m²
Byggår
1928
Premium
Välkommen till ett hem som erbjuder mer än man först anar. Högt beläget på Georgslid väntar ett välskött och inflyttningsklart hus med en fantastisk utsikt över Norrahammar, ett soligt sydvästläge och en stor altan där eftermiddags- och kvällssolen kan avnjutas långt in på sommaren.
Här bor du i ett trivsamt hus med genomtänkt planlösning, ljusa ytskikt och en hemtrevlig känsla. Boytan är väl disponerad med sociala ytor på entréplan och två sovrum (varav ett lite mindre) samt ett allrum på övre plan. Det gör bostaden perfekt för förstagångsköpare, det mindre hushållet eller den som vill byta lägenheten mot ett eget hus utan att behöva kompromissa med komfort eller skick.
Tomten är lättskött samtidigt som den erbjuder plats för umgänge, odling eller lek. Läget kombinerar lugn villamiljö med närhet till service, natur och goda kommunikationer mot Jönköping.
Ett hus där det bara är att flytta in och börja trivas.




























