
1/56

3 995 000 kr
Om bostaden
Bostadstyp
Villa
Upplåtelseform
Äganderätt
Antal rum
5 rum
Boarea
111 m²
Tomtarea
3 152 m²
Driftkostnad
43 723 kr/år
Biarea
38 m²
Byggår
2010
Premium
Upptäck ditt framtida sommarparadis på Alnön, en självklar destination för natur- och badälskare. Här får ni det ultimata hemmet med många användningsområden. Här kan det äldre tonårsbarnet bo helt själv i det mindre huset. Denna byggnad är byggd 2021 med gjuten platta och golvvärme för extra komfort. Ni kan även använda det som generationsboende, eller varför inte hyra ut det för en extra inkomst.
Den större villan är ett Skidstahus och byggt 2012, bjuder på 111 kvadratmeter av harmoniskt utrymme med 5 rum och kök.
Ljusa trägolv och väggar i varje sovrum skapar ett luftigt hem, medan allrummets ryggåstak och braskamin garanterar hemtrevnad året runt. Köket är modernt med full maskinell utrustning, och från det inglasade uterummet får du njuta av utsikten från tidig sommar till sen höst. En generös förrådsyta och bastu förgyller tillvaron. Här finns möjligheten att verkligen leva nära både hav och natur. På taket finns en solcellsanläggning på 10 kwh installerad. Detta ger sommartid en bra möjlighet att sälja lite el.
På fastigheten finns även ett stort garage och en extra friggebod. Då det är en uppvuxen naturtomt så finns det många träd att ta bort om man vill ha en ännu bättre utsikt mot havet.
Välkommen på visning.
























































