
1/54

1 175 000 kr
Om bostaden
Bostadstyp
Villa
Upplåtelseform
Äganderätt
Antal rum
6 rum
Boarea
135 m²
Tomtarea
1 281 m²
Energiklass
C
Biarea
21 m²
Byggår
1927
Välkommen till Annelund i Säffle – ett perfekt hem för den stora barnfamiljen som söker både utrymme, trygghet och livskvalitet!
Här erbjuds en charmig villa från 1927 med generösa ytor och en planlösning som verkligen passar en familj med många barn. Med hela 135 kvm boyta fördelat på sex rum, varav fem sovrum, finns det gott om plats för både egna rum, lek, studier och gemenskap. Här kan varje barn få sitt eget utrymme samtidigt som familjen enkelt samlas i hemmets hjärta.
Det rymliga och fräscha köket är som gjort för en aktiv familj – här finns plats för både vardagsmiddagar och stora helgfrukostar där alla får plats runt bordet. Intill finns praktiska ytor som tvättrummet, smart utformat för att underlätta vardagens logistik med barn, aktiviteter och full fart.
Här bor ni dessutom med låga uppvärmningskostnader tack vare två luftvärmepumpar – en på varje våning – båda nya från 2023. En stor fördel för den växande familjen som vill ha kontroll på driftkostnaderna utan att kompromissa med komforten.
Den stora tomten om 1281 kvm är en dröm för barnfamiljen. Här finns gott om plats för spring, lek, studsmatta, fotbollsmål och äventyr – allt i en trygg och grönskande miljö. Den mysiga uteplatsen bjuder in till grillkvällar, kalas och avkopplande stunder medan barnen leker fritt i trädgården.
Annelund är ett lugnt och familjevänligt område där barnen kan växa upp nära naturen. Samtidigt har ni nära till skolor, förskolor, butiker och goda kommunikationer i Säffle – en perfekt kombination av lantligt lugn och smidig vardag.
Detta är en unik möjlighet för er som söker ett rymligt, trivsamt och prisvärt hem där hela familjen får plats att växa – både idag och i framtiden.
Utgångspris: 1 175 000 kr
Tillträde enligt överenskommelse
Välkommen hem till en plats där familjelivet får blomstra!





















































