
1/24

1 590 000 kr
Om bostaden
Bostadstyp
Villa
Upplåtelseform
Äganderätt
Antal rum
6 rum
Boarea
180 m²
Tomtarea
2 726 m²
Driftkostnad
62 900 kr/år
Unikt tvåfamiljshus med sjötomt – perfekt för generationsboende eller extra intäkter!
Välkommen till denna charmiga fastighet med fantastiskt läge vid vattnet. Här erbjuds ett välhållet tvåfamiljshus med två separata lägenheter – perfekt för dig som vill bo i ena delen och hyra ut den andra, eller skapa ett smidigt generationsboende.
Lägenheterna har en hemtrevlig stil från slutet av 1980-talet och är löpande väl omhändertagna. Båda badrummen är uppdaterade i duschdel, golv och golvbrunn. Uppvärmning via energieffektiv bergvärme. Alla vatten och avlopps stammar bytta, eventuellt kan det vara kvar någon mindre avloppsdel i källaren.
På tomten finns en garagelänga med två varmbonade garage med vattenburen golvvärme (byggd 1998). Den vackra sjötomten bjuder på egen liten vik med båtbrygga samt en sjöstuga med påbörjad renovering – en fantastisk plats precis vid vattnet.
Här bor du i ett rogivande läge med vattnet som granne och stora möjligheter att forma ditt boende efter dina behov! Välkommen att kontakta oss för mer information och visning.























