
1/28

3 350 000 kr
Om bostaden
Bostadstyp
Villa
Upplåtelseform
Äganderätt
Antal rum
6 rum
Boarea
173 m²
Tomtarea
1 913 m²
Energiklass
C
Driftkostnad
43 255 kr/år
Premium
Härligt naturnära mycket välskött och gediget boende intill skogen med 15-20 minuters promenad till bad och grillplats vid Kvesarumssjön. Passar utmärkt både som fritidsboende och permanentbostad.
Totalt 260 kvm så här finns plats för den stora familjen om så önskas med gott om sociala ytor och flertalet sovrum, även ute är det fin miljö med stor terrass med ute-spa! Bostaden innehåller stort vardagsrum/matplats i öppen planlösning med det nyrenoverade köket, trevligt allrum, 4-5 sovrum, spa-avdelning med bastu & bubbelbad, badrum, mängder av förvaring, stor tvättstuga mm.
I omgivningarna finns det fiskedammar, Kvesarumssjön, Bosarpsjön och Sjöbergasjön. I Ludvigsborg ca 7 km bort finns bl a välsorterad lanthandel, skola, idrottshall och förskola. Ca 1 mil till Höör eller Hörby som båda erbjuder bra och täta tåg respektive bussförbindelser till bla. Malmö, Lund, Köpenhamn.
Objektet består av två fastigheter om total tomtyta 1 913 kvm.



























