10 950 000 kr
Arkitektritad och påkostad villa i nyskick och med extremt låga driftkostnader. Villan har varsamt anpassats till tomtens läge med optimalt ljusinsläpp och sol från morgon till kväll. Entréplanet har två rymliga sovrum samt generösa sällskapsytor. Både det rymliga köket samt vardagsrummet har ryggåstak och stora fönsterpartier från golv med utgång till den stora terrassen som går runt halva huset. Övervåningen har två stora sovrum och allrum med ryggåstak. Även det påkostade badrummet har högt i tak. Stor och lättskött trädgårdstomt 1.503 kvm. Högt och insynsskyddat läge.
Här finns möjligheten att bo lugnt och fridfullt nära natur och hav men ändå med bra kommunikationer och närhet till förskola och affärer.
I närheten finns tre badplatser samt möjlighet till båtplats genom Hästängsudds fastighetsägarförening. En nybyggd förskola finns även inom kort promenadavstånd från huset.
Välkommen till drömvillan i Hästängsudd!