Burlövs kommun

Burlövs kommun; Villor

Villor till salu - Burlövs kommun

Sortera på

8 bostäder till salu


9 dagar

5 rum villa på Västervångsgatan 11 Arlöv, Burlövs kommun - bild 1
5 rum villa på Västervångsgatan 11 Arlöv, Burlövs kommun - bild 2
5 rum villa på Västervångsgatan 11 Arlöv, Burlövs kommun - bild 3
5 rum villa på Västervångsgatan 11 Arlöv, Burlövs kommun - bild 4
5 rum villa på Västervångsgatan 11 Arlöv, Burlövs kommun - bild 5

Västervångsgatan 11

Villa
Arlöv, Burlövs kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
4 650 000 kr
123 m²
5 rum
525 m² tomt

Friliggande familjevilla i fint skick på populära Lillevången i Arlöv. Snyggt kök och stort vardagsrum med utgång till stort, isolerat uterum med klinkergolv. Allrum med takkupa samt 4 sovrum. Förutom garaget finns här också både carport och en extra p-plats för bil/husvagn/husbil. Promenadavstånd till såväl buss som tåg med riktigt goda kommunikationer till Malmö/Lund. Numera stannar även…

Premium
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling

10 dagar

Arlöv, Burlövs kommun
Sön 30 aug kl 13:00

Norra Promenaden 13

Villa
Arlöv, Burlövs kommun
Fastighetsbyrån Burlöv
5 995 000 kr
130 + 80 m²
4 rum
920 m² tomt
Balkong
Uteplats
Fastighetsbyrån Burlöv
Fastighetsbyrån Burlöv

Spara din sökning

... och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Bevaka sökning

Återvänder du ofta till samma sökning?

Spara din sökning och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Bevaka den här sökningen

19 dagar

6 rum villa på Källvägen 17 Åkarp, Burlövs kommun - bild 1
6 rum villa på Källvägen 17 Åkarp, Burlövs kommun - bild 2
6 rum villa på Källvägen 17 Åkarp, Burlövs kommun - bild 3
6 rum villa på Källvägen 17 Åkarp, Burlövs kommun - bild 4
6 rum villa på Källvägen 17 Åkarp, Burlövs kommun - bild 5
Budgivning pågår

Källvägen 17

Villa
Åkarp, Burlövs kommun
Bjurfors Lund
7 750 000 kr
192 + 62 m²
6 rum
988 m² tomt

På en lugn och lummig gata i hjärtat av Åkarp väntar en villa med själ, karaktär och en historia som sträcker sig långt tillbaka i tiden. Huset, som enligt den lokala historieskildringen bär namnet "Evedal", är ett hem där tidstypisk charm möter omsorgsfullt genomförda uppdateringar och där varje rum präglas av ljus, rymd och en varm känsla av kvalitet. Redan vid första anblicken är det lätt…

Premium
Bjurfors Lund
Bjurfors Lund

Juli 2026

villa på Starrvägen 103 Nordanå, Burlövs kommun - bild 1
villa på Starrvägen 103 Nordanå, Burlövs kommun - bild 2
villa på Starrvägen 103 Nordanå, Burlövs kommun - bild 3
villa på Starrvägen 103 Nordanå, Burlövs kommun - bild 4
villa på Starrvägen 103 Nordanå, Burlövs kommun - bild 5
Mäklare
Kontakta mig vid intresse!

Manuel Rodrigues

Erik Olsson Fastighetsförmedling

Objektsbild
Fre 4 sep kl 14:00

Starrvägen 103

Villa
Nordanå, Burlövs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
5 495 000 kr
180 + 600 m²
5 340 m² tomt

Här på Nordanå och precis söder om Sege å ligger en fastighet om ca 5000 kvm till ert förfogande. En fin chans att skapa det egna drömboendet nära stadskärnan men ändå på landet. På fastigheten finns tre äldre byggnader i renoveringsskick. Boningshus om ca 200 kvm, stallbyggnad och maskinhall. På tomten finns flertalet välväxta fruktträn och bärbuskar. Välkommen!

Max
Manuel Rodrigues
Manuel RodriguesErik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling

Juni 2026

Åkarp, Burlövs kommun

Alnarpsvägen 15

Villa
Åkarp, Burlövs kommun
Bjurfors Malmö HK
6 750 000 kr
250 m²
8 rum
916 m² tomt
Bjurfors Malmö HK
Bjurfors Malmö HK
Arlöv, Burlövs kommun
Sön 30 aug kl 16:30

Gamla kyrkvägen 1

Villa
Arlöv, Burlövs kommun
Fastighetsbyrån Burlöv
9 495 000 kr
317 + 41 m²
10 rum
1 445 m² tomt
Uteplats
Fastighetsbyrån Burlöv
Fastighetsbyrån Burlöv
Åkarp, Burlövs kommun
Sön 30 aug kl 14:30

Källvägen 23

Villa
Åkarp, Burlövs kommun
Mäklarna Ekström Malmö
10 200 000 kr
189 + 99 m²
9 rum
809 m² tomt
Mäklarna Ekström Malmö
Mäklarna Ekström Malmö

Oktober 2025

5 rum villa på Brf Pilfink - Panghus Etapp 3 i Åkarp Åkarp, Burlövs kommun - bild 1
5 rum villa på Brf Pilfink - Panghus Etapp 3 i Åkarp Åkarp, Burlövs kommun - bild 2
5 rum villa på Brf Pilfink - Panghus Etapp 3 i Åkarp Åkarp, Burlövs kommun - bild 3
5 rum villa på Brf Pilfink - Panghus Etapp 3 i Åkarp Åkarp, Burlövs kommun - bild 4
5 rum villa på Brf Pilfink - Panghus Etapp 3 i Åkarp Åkarp, Burlövs kommun - bild 5
Idag kl 16:30

Brf Pilfink - Panghus Etapp 3 i Åkarp

Villa
Åkarp, Burlövs kommun
Fastighetsbyrån Burlöv
3 995 000 kr
135 m²
5 rum
5 895 kr/mån

Villor om 135 kvm med pris från 3 995 000 kr och månadsavgift 5 895 kr Över 80% sålt! Endast 4st villor kvar till salu! NÄR LIVSKVALITET, DESIGN OCH HÅLLBARHET MÖTS – FAMILJEDRÖMMEN BÖRJAR HÄR Med en prisbild från 2 995 000 kr inkl. solceller - Välkommen till något utöver det vanliga – ett boende där design, funktion och hållbarhet smälter samman i perfekt harmoni. I Åkarp, med sitt idylliska…

Premium
Nyproduktion
Uteplats
Fastighetsbyrån Burlöv
Fastighetsbyrån Burlöv

Visar alla 8

I närheten av din sökning

Matchar nästan din sökning

Kommande nybyggen i området

Artiklar från Hemnet