Johannesfred, Stockholms kommun

Johannesfred; Lägenheter

Kommande lägenheter - Johannesfred, Stockholms kommun

Kommande bostäder är på gång att säljas och vanligtvis snart till salu. Läs mer om bostaden på Hemnet och kontakta mäklaren för att få veta mer om en kommande försäljning du är intresserad av.

Sorterad på nyast först

9 kommande bostäder


2 rum lägenhet på Lindstigen 1B Johannesfred/Ulvsunda, Stockholms kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Lindstigen 1B Johannesfred/Ulvsunda, Stockholms kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Lindstigen 1B Johannesfred/Ulvsunda, Stockholms kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Lindstigen 1B Johannesfred/Ulvsunda, Stockholms kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Lindstigen 1B Johannesfred/Ulvsunda, Stockholms kommun - bild 5
Kommande

Lindstigen 1B

Lägenhet
Johannesfred/Ulvsunda, Stockholms kommun
SkandiaMäklarna Bromma
2 250 000 kr
35 + 6 m²
2 rum
vån 0/3
3 831 kr/mån
64 286 kr/m²

Välkommen till ett hem som kombinerar modern bekvämlighet med härlig rymd och naturnära känsla. Här bor du på markplan med egen privat ingång, generös takhöjd, stort fönster och uteplats i bästa söderläge - perfekt för dig som vill njuta av solen från morgon till kväll. Den öppna planlösningen mellan kök och vardagsrum skapar ett harmoniskt flöde och gör bostaden lätt att trivas i. Det stora…

Premium
Uteplats
SkandiaMäklarna Bromma
SkandiaMäklarna Bromma
2 rum lägenhet på Björkbacksvägen 18 Johannesfred/Ulvsunda, Stockholms kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Björkbacksvägen 18 Johannesfred/Ulvsunda, Stockholms kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Björkbacksvägen 18 Johannesfred/Ulvsunda, Stockholms kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Björkbacksvägen 18 Johannesfred/Ulvsunda, Stockholms kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Björkbacksvägen 18 Johannesfred/Ulvsunda, Stockholms kommun - bild 5
Kommande

Björkbacksvägen 18

Lägenhet
Johannesfred/Ulvsunda, Stockholms kommun
SkandiaMäklarna Bromma
2 095 000 kr
38 m²
2 rum
vån 3/3
4 514 kr/mån
55 132 kr/m²

Letar du efter ditt första hem? Här väntar en varm och genuin tvåa med optimal planlösning, öppna ytor mellan kök och vardagsrum och bevarade detaljer som gör den unik. Redan när du kliver in i bostaden möts du av en varm och genuin atmosfär - en lägenhet där tidstypiska detaljer möter smakfulla uppdateringar på ett harmoniskt sätt. Den generösa takhöjden tillsammans med vackra plankgolv som…

Premium
SkandiaMäklarna Bromma
SkandiaMäklarna Bromma
1 rum lägenhet på Ståltrådsvägen 54 Johannesfred, Stockholms kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Ståltrådsvägen 54 Johannesfred, Stockholms kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Ståltrådsvägen 54 Johannesfred, Stockholms kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Ståltrådsvägen 54 Johannesfred, Stockholms kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Ståltrådsvägen 54 Johannesfred, Stockholms kommun - bild 5
Kommande

Ståltrådsvägen 54

Lägenhet
Johannesfred, Stockholms kommun
SkandiaMäklarna Bromma
1 850 000 kr
22 m²
1 rum
vån 2/3
1 652 kr/mån
84 091 kr/m²

Välkommen till en ljus och välplanerad etta som erbjuder allt du behöver för ett bekvämt och trivsamt första boende. Här bor du på våning 2 av 3 med fint ljusinsläpp, grönska utanför fönstren och en genomtänkt planlösning som gör att varje kvadratmeter tas tillvara på bästa sätt. Allrummet är lättmöblerat och rymmer både säng, soffa och matplats utan att kännas trångt. Fiskbensparketten, den…

Premium
SkandiaMäklarna Bromma
SkandiaMäklarna Bromma
2 rum lägenhet på Tallbacksvägen 9 Ulvsunda, Stockholms kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Tallbacksvägen 9 Ulvsunda, Stockholms kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Tallbacksvägen 9 Ulvsunda, Stockholms kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Tallbacksvägen 9 Ulvsunda, Stockholms kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Tallbacksvägen 9 Ulvsunda, Stockholms kommun - bild 5
Kommande

Tallbacksvägen 9

Lägenhet
Ulvsunda, Stockholms kommun
Svensk Fastighetsförmedling Bromma
2 195 000 kr
42 m²
2 rum
vån 2/3
4 197 kr/mån
52 262 kr/m²

Kontakta mäklaren för att boka enskilda visningar. 070-2413530 Välkommen till denna välplanerade och smakfulla tvårummare om 42 kvm, belägen på våning 2 i attraktivt gavelläge. Här erbjuds ett högt och fritt läge, med generöst ljusinsläpp från flera väderstreck, vilket skapar en ljus och luftig känsla genom hela bostaden. Lägenheten har genomgående välhållna och stilrena ytskikt med en modern…

Premium
Svensk Fastighetsförmedling Bromma
Svensk Fastighetsförmedling Bromma
2 rum lägenhet på Björkbacksvägen 40 Bromma / Johannesfred, Stockholms kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Björkbacksvägen 40 Bromma / Johannesfred, Stockholms kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Björkbacksvägen 40 Bromma / Johannesfred, Stockholms kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Björkbacksvägen 40 Bromma / Johannesfred, Stockholms kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Björkbacksvägen 40 Bromma / Johannesfred, Stockholms kommun - bild 5
Mäklare
Kontakta mig vid intresse!

Emrik Adolfsson

Svenska Mäklarhuset Bromma

Objektsbild
Kommande

Björkbacksvägen 40

Lägenhet
Bromma / Johannesfred, Stockholms kommun
Svenska Mäklarhuset Bromma
2 250 000 kr
45 m²
2 rum
vån 2/3
5 251 kr/mån
50 000 kr/m²

Välkommen till en perfekt tvåa med renoverat kök och ett insynsskyddat läge! * Insynsskyddad * Inflyttningsklar * Renoverat kök * Bastu och övernattningslägenhet i Brf * Nära till natur * Gång av stånd till kommunikation Här erbjuds en ljus och välplanerad bostad högt upp i huset. Det rymliga sovrummet har plats för en större säng, nattduksbord och extra förvaring utöver de inbyggda…

Max
Emrik Adolfsson
Emrik AdolfssonSvenska Mäklarhuset Bromma
Svenska Mäklarhuset Bromma
1 rum lägenhet på Ståltrådsvägen 8 Bromma - Johannesfred, Stockholms kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Ståltrådsvägen 8 Bromma - Johannesfred, Stockholms kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Ståltrådsvägen 8 Bromma - Johannesfred, Stockholms kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Ståltrådsvägen 8 Bromma - Johannesfred, Stockholms kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Ståltrådsvägen 8 Bromma - Johannesfred, Stockholms kommun - bild 5
Kommande

Ståltrådsvägen 8

Lägenhet
Bromma - Johannesfred, Stockholms kommun
Bjurfors Bromma
Pris på förfrågan
22 m²
1 rum
vån 2/3
2 118 kr/mån

- Viss sjöglimt från fönstret - Föreningen äger marken - Stort förråd ingår i avgiften - Väldisponerade ytor - Helkaklat badrum med golvvärme Upptäck denna välplanerade och trivsamma enrummare i charmiga Johannesfred – ett hem som kombinerar smart planlösning med ett fantastiskt läge nära natur och vatten. Bostaden erbjuder ett modernt, helkaklat badrum med behaglig golvvärme samt ett…

Premium
Bjurfors Bromma
Bjurfors Bromma
Bromma - Johannesfred, Stockholms kommun
Kommande

Granbacken 20

Lägenhet
Bromma - Johannesfred, Stockholms kommun
Bjurfors Bromma
1 995 000 kr
25 m²
1 rum
vån 2/3
2 706 kr/mån
79 800 kr/m²
Balkong
Bjurfors Bromma
Bjurfors Bromma
2 rum lägenhet på Ståltrådsvägen 36, Vån 2/3 Bromma, Stockholms kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Ståltrådsvägen 36, Vån 2/3 Bromma, Stockholms kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Ståltrådsvägen 36, Vån 2/3 Bromma, Stockholms kommun - bild 3
Kommande

Ståltrådsvägen 36, Vån 2/3

Lägenhet
Bromma, Stockholms kommun
Mäklarhuset Bromma/Essingen/Solna/Sundbyberg
2 650 000 kr
52,3 m²
2 rum
4 052 kr/mån
50 669 kr/m²
Plus
Mäklarhuset Bromma/Essingen/Solna/Sundbyberg
Mäklarhuset Bromma/Essingen/Solna/Sundbyberg
1 rum lägenhet på Ståltrådsvägen 8, vån 2/3 Johannesfred, Stockholms kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Ståltrådsvägen 8, vån 2/3 Johannesfred, Stockholms kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Ståltrådsvägen 8, vån 2/3 Johannesfred, Stockholms kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Ståltrådsvägen 8, vån 2/3 Johannesfred, Stockholms kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Ståltrådsvägen 8, vån 2/3 Johannesfred, Stockholms kommun - bild 5
Kommande

Ståltrådsvägen 8, vån 2/3

Lägenhet
Johannesfred, Stockholms kommun
Mäklarhuset Bromma/Essingen/Solna/Sundbyberg
1 795 000 kr
22 m²
1 rum
vån 2/3
2 118 kr/mån
81 591 kr/m²

-Insynsskyddat ljust läge - Vacker utsikt över Ulvsundasjön - Välplanerad och lättmöblerad - Goda förvaringsmöjligheter - Fräscht helkaklat badrum - Vindsförråd - Stenkast till tvärbanan som tar dig till Alvik och tunnelbanans gröna linje på ca 2 min - Fina promenadstråk längst vattnet - Välskött förening som under 2024 amorterade 1,1 mkr på sina lån Oerhört kvadratsmart etta, näst högst upp i…

Premium
Mäklarhuset Bromma/Essingen/Solna/Sundbyberg
Mäklarhuset Bromma/Essingen/Solna/Sundbyberg

Visar alla 9

I närheten av din sökning

Kommande nybyggen i området

Artiklar från Hemnet