Riksby, Stockholms kommun

Riksby

Kommande bostäder - Riksby, Stockholms kommun

Kommande bostäder är på gång att säljas och vanligtvis snart till salu. Läs mer om bostaden på Hemnet och kontakta mäklaren för att få veta mer om en kommande försäljning du är intresserad av.

Sorterad på nyast först

13 kommande bostäder


2 rum lägenhet på Kvarnbacksvägen 104 Riksby, Stockholms kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Kvarnbacksvägen 104 Riksby, Stockholms kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Kvarnbacksvägen 104 Riksby, Stockholms kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Kvarnbacksvägen 104 Riksby, Stockholms kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Kvarnbacksvägen 104 Riksby, Stockholms kommun - bild 5
Kommande

Kvarnbacksvägen 104

Lägenhet
Riksby, Stockholms kommun
Mäklarhuset Bromma/Essingen/Solna/Sundbyberg
2 195 000 kr
41 m²
2 rum
3 560 kr/mån
53 537 kr/m²

- Optimalt planerad med mycket yta och ljusinsläpp - Vacker takhöjd och insynsskyddat läge - Originalparkett och fina ytskikt - Tvättmaskin och diskmaskin - Gångavstånd till tunnelbana, bussförbindelser och stort serviceutbud kring Brommaplan - Stor förening om 318 lgh från 40-talet med låg belåning om ca 2 258 kr lån/kvm - Värme, vatten, kabel-tv och bredband inkl. i avgiften - Stort tillhörande…

Premium
Mäklarhuset Bromma/Essingen/Solna/Sundbyberg
Mäklarhuset Bromma/Essingen/Solna/Sundbyberg
2 rum lägenhet på Spångavägen 54 Riksby, Stockholms kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Spångavägen 54 Riksby, Stockholms kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Spångavägen 54 Riksby, Stockholms kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Spångavägen 54 Riksby, Stockholms kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Spångavägen 54 Riksby, Stockholms kommun - bild 5
Kommande

Spångavägen 54

Lägenhet
Riksby, Stockholms kommun
SkandiaMäklarna Bromma
2 395 000 kr
52 m²
2 rum
vån 2/2
5 421 kr/mån
46 058 kr/m²

Högst upp på gaveln av huset hittar vi denna ljusa och trivsamma gavelbostad med alla rätt. En av alla fördelar är köket som varsamt renoverats till perfektion med snygga mörka skåpluckor och beslag i mässing. Här finns gott om arbetsyta och förvaring. Utrustat med diskmaskin. Lättmöblerat och väldigt ljust vardagsrum med stort fönsterparti som ger ett fint ljusinsläpp. Härifrån nås utgången till…

Premium
Balkong
SkandiaMäklarna Bromma
SkandiaMäklarna Bromma
3 rum lägenhet på Bergslagsvägen 19 Bromma / Brommaplan, Stockholms kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Bergslagsvägen 19 Bromma / Brommaplan, Stockholms kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Bergslagsvägen 19 Bromma / Brommaplan, Stockholms kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Bergslagsvägen 19 Bromma / Brommaplan, Stockholms kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Bergslagsvägen 19 Bromma / Brommaplan, Stockholms kommun - bild 5
Kommande

Bergslagsvägen 19

Lägenhet
Bromma / Brommaplan, Stockholms kommun
Svenska Mäklarhuset Bromma
3 995 000 kr
71 m²
3 rum
vån 3/3
4 713 kr/mån
56 268 kr/m²

Välkommen till denna härliga bostad – en riktig pärla belägen i hjärtat av Bromma! Med sitt oslagbara läge, endast 500 meter från både Åkeshov och Brommaplan, bor du med närhet till både kommunikationer och grönområden. Här erbjuds en välplanerad 3rok med stilfulla materialval och genomgående hög standard. Här finner ni en hemtrevlig lägenhet tre trappor upp i huset utan insyn. Bostaden har ett…

Premium
Balkong
Svenska Mäklarhuset Bromma
Svenska Mäklarhuset Bromma
2 rum lägenhet på Klädesvägen 42, BV Bromma / Brommaplan, Stockholms kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Klädesvägen 42, BV Bromma / Brommaplan, Stockholms kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Klädesvägen 42, BV Bromma / Brommaplan, Stockholms kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Klädesvägen 42, BV Bromma / Brommaplan, Stockholms kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Klädesvägen 42, BV Bromma / Brommaplan, Stockholms kommun - bild 5
Kommande

Klädesvägen 42, BV

Lägenhet
Bromma / Brommaplan, Stockholms kommun
Svenska Mäklarhuset Bromma
2 495 000 kr
43 m²
2 rum
4 064 kr/mån
58 023 kr/m²

Välkommen till denna ljusa och trivsamma 2:a i gavelläge, uteplats i söderläge och utsikt över en grönskande innergård med pool! Lägenheten har en öppen planlösning mellan kök och vardagsrum, vilket skapar optimala möjligheter för sociala sammanhang. Den erbjuder även ett separat sovrum, gott om förvaringsutrymme i form av stora platsbyggda garderober och ett helkaklat badrum utrustat med en…

Premium
Uteplats
Hiss
Svenska Mäklarhuset Bromma
Svenska Mäklarhuset Bromma
3 rum lägenhet på Dukvägen 59 Bromma / Riksby, Stockholms kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Dukvägen 59 Bromma / Riksby, Stockholms kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Dukvägen 59 Bromma / Riksby, Stockholms kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Dukvägen 59 Bromma / Riksby, Stockholms kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Dukvägen 59 Bromma / Riksby, Stockholms kommun - bild 5
Kommande

Dukvägen 59

Lägenhet
Bromma / Riksby, Stockholms kommun
Svenska Mäklarhuset Bromma
3 750 000 kr
68 m²
3 rum
vån 1/3
5 180 kr/mån
55 147 kr/m²

Varmt välkommen till Dukvägen 59 och denna attraktiva trerummare om 68 optimalt planerade kvadratmeter med balkong! Här erbjuds en förstklassig planlösning där ni möts av en rymlig och välkomnande hall som tar er vidare in i bostaden. Smakfullt kök, stort och inbjudande vardagsrum med utgång till den härliga balkongen. Två rymliga och trivsamma sovrum samt ett stambytt och fräscht badrum. …

Premium
Balkong
Svenska Mäklarhuset Bromma
Svenska Mäklarhuset Bromma
Riksby, Stockholms kommun
Kommande

Vävstolsvägen 13

Lägenhet
Riksby, Stockholms kommun
SkandiaMäklarna Bromma
2 295 000 kr
41 m²
2 rum
vån 3/3
3 931 kr/mån
55 976 kr/m²
Balkong
SkandiaMäklarna Bromma
SkandiaMäklarna Bromma
1 rum lägenhet på Klädesvägen 30 Bromma / Brommaplan, Stockholms kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Klädesvägen 30 Bromma / Brommaplan, Stockholms kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Klädesvägen 30 Bromma / Brommaplan, Stockholms kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Klädesvägen 30 Bromma / Brommaplan, Stockholms kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Klädesvägen 30 Bromma / Brommaplan, Stockholms kommun - bild 5
Mäklare
Kontakta mig vid intresse!

Axel Östlund

Svenska Mäklarhuset Bromma

Objektsbild
Kommande
Budgivning pågår

Klädesvägen 30

Lägenhet
Bromma / Brommaplan, Stockholms kommun
Svenska Mäklarhuset Bromma
1 995 000 kr
34 m²
1 rum
vån 4/4
3 215 kr/mån
58 676 kr/m²

Välkommen till denna fantastiskt ljusa och trivsamma 1:a. Den är belägen högst upp i huset med balkong och utsikt över en grönskande innergård med pool! Lägenheten har en öppen planlösning vilket skapar optimala möjligheter för sociala sammanhang. Den erbjuder även gott om förvaringsutrymme i form av stora platsbyggda garderober och ett helkaklat badrum utrustat med en kombinerad tvättmaskin och…

Max
Balkong
Hiss
Axel Östlund
Axel ÖstlundSvenska Mäklarhuset Bromma
Svenska Mäklarhuset Bromma
2 rum lägenhet på Spångavägen 42D, vån 3/3 Bromma - Riksby, Stockholms kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Spångavägen 42D, vån 3/3 Bromma - Riksby, Stockholms kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Spångavägen 42D, vån 3/3 Bromma - Riksby, Stockholms kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Spångavägen 42D, vån 3/3 Bromma - Riksby, Stockholms kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Spångavägen 42D, vån 3/3 Bromma - Riksby, Stockholms kommun - bild 5
Kommande

Spångavägen 42D, vån 3/3

Lägenhet
Bromma - Riksby, Stockholms kommun
Bjurfors Bromma
2 295 000 kr
42 m²
2 rum
vån 3/3
4 809 kr/mån
54 643 kr/m²

- Högst upp - Solig balkong - Helt insynsfritt läge - Stambytt 2016 - Förråd + matförråd Högst upp i huset på attraktiva Spångavägen 42D finner du denna ljusa och välplanerade bostad med ett insynsskyddat läge och en härlig balkong i soligt läge. Tack vare fönster i två väderstreck flödar ljuset generöst genom hela bostaden och skapar en luftig och trivsam känsla. Under sommarhalvåret…

Premium
Balkong
Bjurfors Bromma
Bjurfors Bromma
Bromma Riksby, Stockholms kommun
Kommande

Synålsvägen 7

Lägenhet
Bromma Riksby, Stockholms kommun
HusmanHagberg Bromma
2 995 000 kr
60 m²
2 rum
vån 3/3
4 105 kr/mån
49 917 kr/m²
Balkong
HusmanHagberg Bromma
HusmanHagberg Bromma
2 rum lägenhet på Spångavägen 16, 2tr. Bromma / Brommaplan, Stockholms kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Spångavägen 16, 2tr. Bromma / Brommaplan, Stockholms kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Spångavägen 16, 2tr. Bromma / Brommaplan, Stockholms kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Spångavägen 16, 2tr. Bromma / Brommaplan, Stockholms kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Spångavägen 16, 2tr. Bromma / Brommaplan, Stockholms kommun - bild 5
Kommande

Spångavägen 16, 2tr.

Lägenhet
Bromma / Brommaplan, Stockholms kommun
Svenska Mäklarhuset Bromma
2 600 000 kr
56 m²
2 rum
vån 2/3
5 521 kr/mån
46 429 kr/m²

**Accepterat pris, kontakta ansvarig mäklare för visning** Här erbjuds en ljus och välplanerad gaveltvåa med möjlighet att enkelt omdisponeras till en trerummare! Bostaden har ett attraktivt gavelläge med fönster i tre väderstreck, vilket ger ett härligt ljusinsläpp och flexibilitet i planlösningen. Köket är rymligt och inbjudande med gott om plats för matbord för 4–6 personer.…

Premium
Balkong
Svenska Mäklarhuset Bromma
Svenska Mäklarhuset Bromma
2 rum lägenhet på Spångavägen 52 Brommaplan, Stockholms kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Spångavägen 52 Brommaplan, Stockholms kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Spångavägen 52 Brommaplan, Stockholms kommun - bild 3
Kommande

Spångavägen 52

Lägenhet
Brommaplan, Stockholms kommun
SkandiaMäklarna Bromma
2 350 000 kr
52 m²
2 rum
vån 1/2
5 230 kr/mån
45 192 kr/m²
Plus
Balkong
SkandiaMäklarna Bromma
SkandiaMäklarna Bromma
1,5 rum lägenhet på Kvarnbacksvägen 104 Riksby, Stockholms kommun - bild 1
1,5 rum lägenhet på Kvarnbacksvägen 104 Riksby, Stockholms kommun - bild 2
1,5 rum lägenhet på Kvarnbacksvägen 104 Riksby, Stockholms kommun - bild 3
1,5 rum lägenhet på Kvarnbacksvägen 104 Riksby, Stockholms kommun - bild 4
1,5 rum lägenhet på Kvarnbacksvägen 104 Riksby, Stockholms kommun - bild 5
Kommande

Kvarnbacksvägen 104

Lägenhet
Riksby, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Bromma
2 295 000 kr
41 m²
1,5 rum
vån 3/3
3 456 kr/mån
55 976 kr/m²

Högst upp i huset finner du denna välplanerade och trivsamma bostad om 41 kvm, belägen i populära Riksby i Bromma – ett område som uppskattas för sin småstadskänsla, grönska och utmärkta kommunikationer. Lägenheten är disponerad som ett rum och kök med separat sovdel och erbjuder ett stort, öppet och ljust vardagsrum med parkett i holländskt mönster som ger ett elegant och tidlöst intryck. Här…

Premium
Balkong
Fastighetsbyrån Bromma
Fastighetsbyrån Bromma
Riksby, Stockholms kommun
Kommande

Spångavägen 62

Lägenhet
Riksby, Stockholms kommun
SkandiaMäklarna Bromma
1 995 000 kr
35,5 m²
1,5 rum
vån 2/2
3 648 kr/mån
56 197 kr/m²
SkandiaMäklarna Bromma
SkandiaMäklarna Bromma

Visar alla 13

I närheten av din sökning

Kommande nybyggen i området

Artiklar från Hemnet