
1/37

850 000 kr
Bostaden är kommande
Bostaden förbereds inför försäljning och kan säljas innan den publiceras som till salu. Kontakta mäklaren om du är intresserad, så att du inte riskerar att missa din chans.Om bostaden
Bostadstyp
Fritidshus
Upplåtelseform
Äganderätt
Antal rum
1 rum
Boarea
34 m²
Tomtarea
3 043 m²
Driftkostnad
10 615 kr/år
Byggår
1909
VARUDEKLARERAD - Varmt välkommen till en lantlig idyll med vackert läge i Norrslyta, strax utanför köping!
I ett högt och fint västerläge med skogen inpå knuten står ett välhållet torp i klassisk stil med fina bevarade detaljer som vedspis samt bakugn i kök. Torpet har moderniserats med flertalet nya ytskikt och renoveringar under de senaste åren. Platsbyggt kök med sittbänk och matplats. Mysigt allrum med luftig känsla via full takhöjd till nock, här finns även sovloft med plats för dubbelsäng. Separat wc-utrymme med Separett och tvättställ. På tomten finns flertalet uthus varav ett med goda förvaringsmöjligheter, jordkällare samt paviljong med fina sällskapsytor för sommarens grillkvällar. Fastigheten säljes med vissa inventarier.
Här upplevs ett lugn med naturen inpå knuten, ett rikligt djurliv och fina odlingsmöjligheter. En vacker plats för återhämtning och avkoppling i vardagen! Bra geografiskt läge med närhet till Örebro, Västerås och Stockholm.
Varmt välkommen med intresseanmälan för visning!




































