
1/27

13 000 000 kr
Om bostaden
Bostadstyp
Fritidshus
Upplåtelseform
Äganderätt
Antal rum
4 rum
Boarea
148 m²
Tomtarea
1 381 m²
Driftkostnad
43 950 kr/år
Byggår
2000
Antal besök
1343
Premium
Nu erbjuds ett fritidshus i Buustamon, omgiven av Åres storslagna natur och med närhet till skidåkning och fjällets alla möjligheter.
Det är generös takhöjd och sociala umgängesytor där två eldstäder skapar en varm och trivsam atmosfär efter en dag ute på fjället. Med tre sovrum samt loft finns gott om plats för familj och vänner, vilket gör detta till ett perfekt boende för såväl avkopplande helger som längre vistelser.
Utanför dörren väntar naturen och fjället – vintertid med skidåkning och gnistrande vinterlandskap, och under årets övriga årstider med vandring, cykling och ett rikt friluftsliv.
Strax ovanför huset ligger Buustamon Fjällgård som erbjuder både lunch och stämningsfulla middagar.
Bostaden säljes möblerad med reservation för personliga tillhörigheter, stylingprodukter, tavlor, köksbord med stolar, barstolar och vardagsrumsbord. Säljaren kan tänka sig att diskutera möblera om önskemål finns.
Foto: Darren Hamlin, Darren Hamlin
Räkna på ditt nya boende
Karta & restider
Säljkollen
I Säljkollen kan bostadssäljaren följa hur det går för sin annons med detaljerad statistik över besökare och intresse.
1 343 besök på Hemnet
Få fler besökare
Genom att öka synligheten på Hemnet får annonsen fler besökare. Ta hjälp av Premium eller Max.

Prisutveckling i Åre kommun
Liknande bostäder till salu
Kanske finns det andra fritidshus du har missat?
Artiklar från Hemnet

Joakim Westerlind
Bjurfors Åre










































