
1/21

1 595 000 kr
Om bostaden
Bostadstyp
Lägenhet
Antal rum
1.5 rum
Boarea
39,5 m²
Våning
7 av 8, hiss finns
Avgift
2 900 kr/mån
Driftkostnad
1 500 kr/år
Byggår
1964
Förening
HSB BRF Emaljeraren i Kallhäll
Energiklass
D
Pris/m²
40 380 kr/m²
Antal besök
72
Premium
Balkong
Hiss
Drömmen att bo med Mälarens glittrande vatten precis utanför fönstret. Lugnet som infinner sig med naturen och Mälaren som granne. Välkommen till denna stora och trivsamma 1,5:a på populära Emaljvägen med balkong! Här bor du högt upp i huset utan insyn och istället en fantastisk milsvid utsikt. Nyrenoverat kök med exklusiva materialval som skapar en modern och stilren känsla. Här erbjuds generösa arbetsytor, gott om förvaring bakom smakfulla skåpslösningar samt en integrerad diskmaskin som bidrar till kökets enhetliga och eleganta uttryck. Ett kök som kombinerar funktionalitet med hög komfort för såväl vardag som sociala tillfällen.
Toppfräscht badrum med tvättmaskin. Yteffektiv och smart planerad bostad med sovalkov med skiljevägg mellan vardagsrum och sovalkov.
Även hallen är renoverad med fräscha ytskikt.
Brf Emaljeraren i Kallhäll är en förening med god ekonomi och med flera tunga renoveringar utförda som stambyte, hissbyte, takrenovering och renovering av tvättstuga. Hiss finns i huset.
Områdesbeskrivning
Här bor du med ett bekvämt läge nära pendeltåg, bussar, restauranger och service. På cirka tio minuters promenad når du Kallhälls station med smidiga förbindelser till Stockholm och Bålsta. För den naturintresserade finns Mälaren med badplatser och båtklubbar på nära avstånd, samtidigt som Järvafältets grönområden erbjuder fina promenad- och cykelvägar.
En bostad som måste upplevas på plats!
Välkommen på visning önskar Fastighetsbyrån!





















