1 395 000 kr
Välkommen in till denna ljusa och välplanerade lägenhet om 50 kvadratmeter nära Märsta Station. En mycket trevlig lägenhet med ljusa väggar, fantastiskt ljusinsläpp och fina ytskikt. Till bostaden tillkommer även ett inomhus garaget med en hiss som går hela vägen upp till er våning.
Bostaden är optimalt planerad och ger ett gott intryck som känns större än det verkar.
Lägenheten om 2ROK (räknas som 1,5ROK) består av en funktionell, praktisk och lättmöblerad hall med rymlig garderob, vardagsrum, kök, ett badrum och ett sovrum. I det sociala och välplanerade vardagsrummet finns stora fönster, fint ljusinsläpp och plats för soffa och matgrupp. Utöver detta finns även en härlig inglasad balkong med gott om utrymme i perfekt sydostläge!
Köket är praktiskt och lite äldre med bra förvaringsmöjligheter och ljusa skåpluckor. Rymligt badrum och funktionellt med duschvägg, toalett, handfat och badrumsskåp.
Det rogivande och mysiga sovrummet erbjuder även här fint ljusinsläpp, plats för garderob samt plats för dubbelsäng.
På Stationsgatan 21A bor ni i en stabil förening med god ekonomi. Man får tillgång till en parkeringsplats redan tillhörande lägenheten och ni bor i nära gångavstånd både till Märsta station och Märsta centrum. Välkommen på visning!
VÄLKOMMEN HEM!