
1/17

3 495 000 kr
Om bostaden
Bostadstyp
Lägenhet
Antal rum
1 rum
Boarea
27 m²
Våning
1 av 5, hiss finns
Avgift
2 157 kr/mån
Driftkostnad
6 000 kr/år
Byggår
1911
Förening
BRF Liljan 31
Energiklass
F
Pris/m²
129 444 kr/m²
Antal besök
295
Plus
Balkong
Hiss
Välkommen hem till denna charmiga sekelskiftespärla på attraktiva Gästrikegatan 3A . Bostaden är belägen i gårdshuset med ett lugnt och rofyllt läge.
Bostaden präglas av den charm man förknippar med sekelskiftet. Det fina köket erbjuder bra arbetsytor och förvaring, medan badrummet är smakfullt utfört och väl anpassat för ett bekvämt vardagsliv. De fina ytskikten skapar en genomgående harmonisk känsla.
Här möts tidstypisk karaktär och ett modernt, väl omhändertaget skick. Lägenheten erbjuder en tilltalande planlösning och balkong i lugnt gårdsläge.
Gårdshusets placering ger en härlig avskildhet från gatans puls. Här kan du njuta av ett lugnare boende mitt i Vasastan, med restauranger, caféer, service och kommunikationer på bekvämt avstånd.
Ett mycket tilltalande boende för dig som söker en välskött sekelskiftesetta med balkong, fina materialval och ett lugnt läge.
Föreningen är äkta och mycket välskött samt äger marken - ett tryggt boende för framtiden!
Varmt välkommen på visning.

















