
1/19

2 995 000 kr
Om bostaden
Bostadstyp
Lägenhet
Antal rum
2 rum
Boarea
42 m²
Våning
1, hiss finns
Avgift
2 965 kr/mån
Driftkostnad
3 000 kr/år
Premium
Balkong
Hiss
Välkommen till Fyrvaktarkroken 8 och denna välplanerade tvåa om 42 kvm, där varje kvadratmeter nyttjas på bästa sätt. Här bor du i en fräsch och modern bostad med stilrena materialval, separat sovrum och en härlig inglasad balkong som vetter mot den lugna innergården och grönskan.
Redan i hallen möts du av ett välkomnande intryck med goda förvaringsmöjligheter i garderober. Vidare öppnar bostaden upp mot ett ljust och socialt allrum där det finns naturlig plats för både matbord och soffgrupp. Det stilrena köket är fullt maskinellt utrustat och erbjuder allt som behövs för såväl vardagens middagar som trevliga kvällar med vänner.
Sovrummet ligger separat och har gott om förvaring i garderober längs väggen. Det helkaklade badrummet har fräschats upp sedan inflytt med bland annat kommod och spegelskåp.
Bostadens kanske härligaste plats är den inglasade balkongen. Med utsikt mot innergården och omgivande grönska blir den som en egen liten oas – en plats att slå sig ner med morgonkaffet, koppla av efter arbetsdagen eller förlänga sommarkvällarna.
Här bor du i populära Blåsut med ett mycket bra läge och närhet till det mesta. På bekvämt gångavstånd finns tunnelbana, restauranger, service samt fina park- och naturområden. Samtidigt tar du dig snabbt och smidigt vidare in mot city.
Varmt välkomna.
Visningstider
Räkna på ditt nya boende
BRF Almagrundet 2
Karta & restider
Säljkollen
I Säljkollen kan bostadssäljaren följa hur det går för sin annons med detaljerad statistik över besökare och intresse.
10 besök på Hemnet
Få fler besökare
Genom att öka synligheten på Hemnet får annonsen fler besökare. Ta hjälp av Premium eller Max.

Prisutveckling i Blåsut
Bostäder underhand
Upptäck bostäder i ett tidigt skede, först ut på Hemnet. Logga in hos mäklaren för att läsa mer.
Liknande bostäder till salu
Kanske finns det andra lägenheter du har missat?
Artiklar från Hemnet

Alexander Björklund
Widerlöv Nacka






































