
1/18

980 000 kr
Om bostaden
Bostadstyp
Lägenhet
Antal rum
2 rum
Boarea
70 m²
Våning
1 av 3, hiss finns ej
Avgift
4 664 kr/mån
Driftkostnad
3 840 kr/år
Byggår
1947
Förening
BRF Ekbacken i Sölvesborg
Energiklass
E
Pris/m²
14 000 kr/m²
Antal besök
278
Premium
Balkong
Bara ett stenkast från Sölvesborgs pittoreska handelsstad finner du denna charmiga tvårummare på Snapphanegatan 1C beläget på första våningen med rosa blomstrande träd utanför.
Den välplanerade gavellägenheten välkomnar dig med en ljus och härlig atmosfär som sprider sig över det fräscha köket med matplats, rymliga sovrummet och det helkaklade duschrummet. Från vardagsrummet med eldstad når du din egna balkong där du kan njuta av nybakade frallor från något av stans caféer. Bostaden har en praktisk planlösning som gör det lätt att organisera och trivas.
Med gångavstånd till skolor, resecentrum, bokskog och småbåtshamnen, är detta ett idealiskt hem för den som söker närhet till både stadens bekvämligheter och naturen.
Lägenheten tillhör den välskötta föreningen BRF Ekbacken i Sölvesborg med stabil ekonomi vilket ger extra trygghet i vardagen.
Missa inte chansen att få kalla denna lägenhet ditt nya hem!
Välkommen att kontakta ansvarig mäklare Daniel Golrup 070-23 23 600 för mer information eller för att boka visning.
Foto: Fredrik Bergvall, Diakrit
Räkna på ditt nya boende
BRF Ekbacken i Sölvesborg
Karta & restider
Säljkollen
I Säljkollen kan bostadssäljaren följa hur det går för sin annons med detaljerad statistik över besökare och intresse.
278 besök på Hemnet
Få fler besökare
Genom att öka synligheten på Hemnet får annonsen fler besökare. Ta hjälp av Premium eller Max.

Prisutveckling i Blekinge län
Bostäder underhand
Upptäck bostäder i ett tidigt skede, först ut på Hemnet. Logga in hos mäklaren för att läsa mer.
Liknande bostäder till salu
Kanske finns det andra lägenheter du har missat?
Artiklar från Hemnet

Daniel Golrup
Erik Olsson Fastighetsförmedling





































