
1/26

1 195 000 kr
Om bostaden
Bostadstyp
Lägenhet
Antal rum
2 rum
Boarea
58,5 m²
Våning
3 av 3, hiss finns ej
Avgift
3 793 kr/mån
Driftkostnad
5 100 kr/år
Byggår
1966
Förening
HSB BRF Duvan i Värnamo
Energiklass
D
Pris/m²
20 427 kr/m²
Antal besök
139
Premium
Balkong
Läge bli sambo, flytta hemifrån eller bara vill bo centralt?
Nu erbjuds en välplanerad och ljus tvårumslägenhet om 58,5 kvm i omtyckta HSB Brf Duvan.
Läget är svårslaget med stadens utbud runt hörnet. Inom kort gångavstånd finns mataffärer, restauranger, butiker och trevliga promenadstråk längs Lagan eller i natursköna Apladalen. Sim-, sport och ishall inbjuder till både rekreation och aktiv fritid.
Bostaden erbjuder generösa och lättmöblerade ytor, ett rymligt vardagsrum och helkaklat badrum från 2014. Balkongen i söderläge med skjutparter, blir en naturlig förlängning av bostaden och en trivsam plats att njuta av solen.
Här bor du dessutom med låg månadsavgift och en generös inre fond om drygt 13 000 kr, vilket ger fina möjligheter att sätta din egen prägel på hemmet.
HSB Brf Duvan är en stabil och välskött förening med god ekonomi och långsiktig underhållsplan. För de boende finns tillgång till tvättstuga, förråd, cykelrum, snickareverkstad samt en trevlig och väl omhändertagen innergård.
Ett bekvämt och centralt boende – varmt välkommen på visning!
TIPS!
Låt mig värdera din nuvarande bostad helt kostnadsfritt, så att ni får ett bättre beslutsunderlag för ert köp.
Kontakta din bank för lånelöfte redan nu.
Lär känna mig på www.maklarteamet.se

























