
1/32

1 095 000 kr
Om bostaden
Bostadstyp
Lägenhet
Antal rum
2 rum
Boarea
52 m²
Våning
2 av 3, hiss finns ej
Avgift
3 459 kr/mån
Driftkostnad
7 932 kr/år
Byggår
1948
Förening
Riksbyggen BRF Västeråshus 11
Energiklass
E
Pris/m²
21 058 kr/m²
Antal besök
60
Premium
Balkong
VÄLPLANERAD 2 MED SOLIG BALKONG PÅ POPULÄRA GIDEONSBERG!
Välkommen till ett trivsamt hem med modern känsla, fint ljusinsläpp och attraktivt läge på omtyckta Gideonsberg. Här erbjuds ett modernt och stilrent kök med generös matplats, perfekt för både vardag och sociala tillfällen, samt ett rymligt vardagsrum med utgång till den stora balkongen i soligt sydvästläge.
Bostaden erbjuder även ett stort sovrum med goda förvaringsmöjligheter, en möblerbar hall och ett badrum med dusch. Balkongen har ett fint läge mot den grönskande innergården och blir en naturlig plats för avkoppling under årets varmare månader.
Lägenheten är belägen på våning 2 av 3 i en stabil och välskött bostadsrättsförening. Här bor du med närhet till service, kommunikationer, skolor, universitetet och city.






























