
1/22

1 595 000 kr
Om bostaden
Bostadstyp
Lägenhet
Antal rum
2 rum
Boarea
59,5 m²
Våning
2 av 3, hiss finns
Avgift
5 101 kr/mån
Byggår
1963
Förening
BRF Kopparslanten
Energiklass
E
Pris/m²
26 807 kr/m²
Antal besök
26
Premium
Balkong
Hiss
+ Låg avgift i en stabil och bra förening
+ Stor balkong fri från insyn
+ Tillgång till förråd och tvättstuga
+ Stenkast till centrum och pendeltåg
Välkommen till en ljus och välplanerad bostad i centrala Kallhäll! Här erbjuds ett boende om 59,5 kvm fördelat på två rum och kök, perfekt för dig som söker komfort, låg avgift och ett bekvämt läge nära både service och natur. Lägenheten har en genomtänkt planlösning med en stor balkong i soligt läge, rymligt vardagsrum plats för stort möblemang, och ett stilrent kök med matplats invid fönstret. Det stora sovrummet har gott om plats för en dubbelsäng, och hallen erbjuder bra förvaringsmöjligheter med en praktisk klädkammare. Badrummet är utrustat med dusch, WC kommod och tvättställ.
Bostaden är belägen i en omtyckt och välskött förening som kännetecknas av en stabil ekonomi med låg belåning. Här finns hiss i byggnaden, tvättstuga och förråd. För dig som har bil erbjuds boendeparkering för endast 300 kr/månad, vilket är en svårslagen förmån.
Läget är perfekt för den som vill ha närhet till både stad och natur. Från bostaden är det kort gångavstånd till Kallhälls centrum, som erbjuder ett brett utbud av butiker, restauranger och service. Kommunikationerna är utmärkta med både buss och pendeltåg som tar dig till Odenplan på cirka 20 minuter. Området är även känt för sin närhet till grönområden, idrottsanläggningar och Mälarens badstränder, vilket gör det enkelt att njuta av en aktiv och naturnära livsstil.
Varmt välkommen på visning!
Hälsningar, Karmo på Fastighetsbyrån






















